Zavřít reklamu

Apple dnes ráno pustil do oběhu další aplikace s podporou push notifikací. Jedná se především o IM aplikace Beejive a AIM. Jenže se objevují potíže a bugy. Někomu nemusí ráno zazvonit budík, někomu nefungují notifikace na WiFi a někdo dokonce push notifikace do teď neviděl (uživatelé iPhone 2G). A jak to tedy všechno je?

V prvé řadě musím upozornit na problém s budíkem. To se bude týkat mnoho lidí a mohlo by to způsobit hodně problémů. Pokud totiž máte iPhone přes noc nastavený jen na vibrace (nikoli zvuk), máte puštěné textové push notifikace a nějaká se vám objeví během spaní na obrazovce, tak mohou nastat problémy. Když tuto notifikaci neodkliknete, tak vám totiž budík nezazvoní. Netuším, jestli se tento problém týká každého, ale raději buďte na pozoru. Očekávám, že toto je opravdu bug, který by snad měl být brzy opraven.

V českých fórech také čtu o tom, že mnoho lidem nefungují push notifikace, pokud jsou zrovna na WiFi. Po odpojení vše funguje. Musím říct, že toto není vlastnost, ale určitě je někde nějaký zádrhel. Osobně jsem toto na svém iPhone 3G vyzkoušel a žádný problém nenastal, push notifikace se objevila okamžitě na displeji. Update 24.6. – tento problém by se mohl týkat nastavení vašeho firewallu, push notifikace neběží přes standardní porty.

Někomu dokonce nefungují push notifikace vůbec. To by mohlo mít více příčin, ale v poslední době se hodně mluví o tom, že push notifikace nefungují každému, kdo neaktivoval iPhone přes iTunes. To znamená, že tento problém se bude týkat každého s iPhone 2G používaný v Česku.

Někomu také vyloženě mizí baterka před očima. Stačí jen nainstalovat AIM či Beejive. Klidně můžete mít push notifikace vypnuté, ale stejně baterku nezachráníte. Pomáhá až odinstalování těchto aplikací. Apple oznámil, že by push notifikace měly snížit výdrž zhruba o 20%, ale to co reportují někteří uživatelé určitě není jen 20% (například pokles baterie o 40% za pouhé dvě hodiny při mírném používání). A už vůbec by neměla baterka takto rychle klesat, pokud jsou push notifikace vypnuté. I toto může být důvod, proč Apple na poslední chvíli push notifikace odkládal. Samozřejmě, že se tato chyba neprojevuje u každého, tito uživatelé většinou hlásí i větší zahřátí iPhone během dne.

UPDATE 24.6. – Zasílám řešení pro určitou skupinu uživatelů, kteří mají problémy s výdrží. Údajně totiž zlobí data ohledně připojování k Wifi síti, která jsou v iPhone uložená ze starého firmware 2.2. iPhone se poté celou dobu snaží neúspěšně připojit k Wifi síti a to kompletně zabíjí baterku. Pokud tedy problém s baterií máte, zkuste jít do Nastaveni – Obecné – Obnovit – Obnovit nastavení sítě. Někomu by to mohlo pomoci.

Co se týká aplikací, tak například Beejive se pořád trochu pere se stabilitou na novém iPhone OS 3.0 a aplikace se nemusí zdát zcela stabilní. Od vývojářů mám již zprávu, že se horlivě pracuje na nové verzi 3.0.1, která by měla některé bugy opravit.

.