Zavřít reklamu

Každý to jistě někdy zažil. Balíte si věci na výlet, podle seznamu si odškrtáte vše potřebné, ale teprve na místě zjistíte, že sice máte všechny nabíječky k iOS zařízením a MacBooku, ale zapomněli jste doma kabel pro Apple Watch. Tuto situaci jsem zažil zrovna nedávno. Bohužel nikdo kolem mě jablečné hodinky neměl, takže jsem musel nasadit úsporný režim. Moje Apple Watch Nike+ hodinky vydrží maximálně dva dny, a to je musím hodně šetřit. Škoda, že jsem tehdy u sebe neměl powerbanku MiPow Power Tube 6000, kterou jsem testoval až o pár dní později.

Ta byla stvořena speciálně pro majitele hodinek Watch a iPhonů. Jako jedna z mála se může pochlubit vlastním integrovaným a certifikovaným nabíjecím konektorem právě pro Watch, který je důmyslně ukrytý přímo v těle nabíječky. Navíc se na horní straně powerbanky nachází také integrovaný Lightning kabel, takže můžete nabíjet Apple Watch a iPhone zároveň, což se rozhodně hodí.

mipow-power-tube-2

MiPow Power Tube 6000 disponuje kapacitou 6000 mAh, což pro představu v praxi znamená, že můžete nabít:

  • 17krát Apple Watch Series 2, nebo
  • 2krát iPhone 7 Plus, nebo
  • 3krát iPhone 7.

Samozřejmě můžete energii rozdělit a nabíjet Apple Watch a iPhone současně. Z MiPow Power Tube pak dostanete následující výsledky nabití:

  • 10krát 38mm Watch Series 1 a 2krát iPhone 6, nebo
  • 8krát 42mm Watch Series 2 a jednou iPhone 7 Plus, a podobně.

Pokud nabíjíte hodinky v režimu nočního stolku, poradí si s tím i powerbanka od MiPow, která má praktický stojánek a Watch lze tak snadno opřít. Dobíjet iPad ale s touto externí baterkou nezkoušejte, nemá dostatečný výkon.

Samotná powerbanka se dobíjí pomocí klasického microUSB konektoru, který je součástí balení. Zbývající kapacitu signalizují čtyři decentní, ale jasné LED diody na přední straně, přičemž plného dobití lze dosáhnout za čtyři až pět hodin. Použité technologie chrání dobíjené zařízení a banku před přepětím, přebitím, vysokou teplotou a zkratem. V dnešní době tedy naprosto samozřejmé technologie.

MiPow Power Tube 6000 mě také oslovil svým designem, za který se rozhodně nemusíte stydět. Nabíječka kombinuje eloxovaný hliník s plasty. V případě, že se obáváte nějakých nechtěných škrábanců či otlučení, můžete využít látkový obal, který je rovněž součástí balení. Uvítáte také nízkou hmotnost, jen 150 gramů.

mipow-power-tube-3

Naopak co se mi příliš nelíbí, je silikonový povrch integrovaného Lightning kabelu. Ten je celý v bílém provedení a při každodenním nabíjení se celkem rychle ušpiní. Naštěstí jde snadno otřít, ale časem stejně ztratí na svém lesku. Na funkčnosti to však vůbec nic nemění. Nabíječka je kompletně certifikovaná a Apple Watch se začnou nabíjet ihned po přiložení.

MiPow Power Tube 6000 mohu doporučit všem uživatelům, kteří pravidelně cestují a nechtějí s sebou tahat kabely a magnetický konektor. Za tuto powerbanku zaplatíte 3 399 korun, což na první pohled nezní příliš dobře, ale je třeba počítat a vyhodnotit, zda chcete mít magnetický dock pro Watch, Lightning kabel a powerbanku v jednom, nebo vám nevadí nosit vše zvlášť. Právě za povedené balení všeho v jednom produktu u MiPow platíte především.

.