Zavřít reklamu

Třebaže se výdrž mobilních zařízení neustále zvětšuje, zdaleka ještě nemusí být ideální, zejména pokud svůj telefon nebo tablet vytěžujete neustále po celý den. Jedním z možných řešení je použití externí baterie. Vyzkoušeli jsme dvě varianty od MiPow – Power Tube 5500 a Power Cube 8000A.

MiPow Power Tube 5500

Čínský výrobce MiPow má ve svém portfóliu širokou škálu externích baterií. Jednou z nich je Power Tube 5500, která má – na rozdíl od svého názvu – tvar protáhlého kvádru s dvěma zdířkami a LED svítidlem na jedné straně. Výhodou externí baterie o kapacitě 5500 mAh je, že může napájet velké množství zařízení. Je s ní totiž dodáváno 10 konektorů pro rozšířenou kompatibilitu, takže vedle iPhonů a iPadů (Lightning konektory chybí) dokáže nabíjet i různé zařízení s Micro USB, ale také staré mobily Sony Ericsson a LG nebo herní konzoli PSP.

Pro uživatele produktů od Applu je nicméně důležité, že MiPow Power Tube 5500 zvládne napájet prakticky jakékoliv zařízení s logem nakousnutého jablíčka, a pokud chcete, zvládne mít v sobě připojené rovnou dvě zařízení najednou.

Ideální je však pro větší efektivitu pochopitelně v jednu chvíli nabíjet jen jedno zařízení. MiPow Power Tube 5500 navíc nabízí výkon jen 1 A, takže nemá dostatečnou sílu, aby plnohodnotně nabíjel iPad. Pokud budete chtít nabíjet tablet, bude třeba s sebou nosit záložní kabel a MiPow Power Tube 5500 v případě potřeby dobít. Právě absence integrovaného kabelu a nutnost nošení vlastního je to, co může některým na této externí baterii vadit. MiPow se to snaží kompenzovat alespoň LED svítilnou, jež se nachází pod oběma konektory na přední straně, ovšem výrazně pochybuji o využití takové funkce na externí baterii.

Co se samotného procesu nabíjení týče, MiPow Power Tube 5500 dokáže iPhone v běžném stavu nabít zhruba 2,5krát (minimálně dvakrát), což je poměrně slušný výkon. Poté je třeba externí baterii nechat dobít, to trvá pár hodin. MiPow Power Tube 5500 má „na sobě“ svítící pruh signalizující stav jeho nabití – červená barva signalizuje zbývajících 15 %, oranžová 15–40 %, zelená 40–70 % a modrá více než 70 %. Výrobce tvrdí, že životnost baterie je 500 nabíjecích cyklů. MiPowe Power Tube 5500 nicméně není tou chytrou baterií, která by rozpoznala, kdy je připojené zařízení již nabité a následně sama přestala vypouštět energii, a tak pokud necháte zařízení k baterii připojené i po nabití, postupně ji vybijete.

Absence 2,1A výkonu je nicméně překážkou pro nabíjení iPadu, který prakticky nemá cenu přes 1A výstup dobíjet, a tak řešení pro svůj tablet hledejte jinde. Při rozhodování o koupi MiPow Power Tube 5500 pak může hrát roli ještě jeden fakt – cena. EasyStore.cz tento produkt totiž nabízí za 2 235 korun.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]

 • Zpracování
 • Rozměry
 • Množství konektorů[/checklist][/one_half]

[one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]

 • Cena
 • Absence integrovaného kabelu
 • Pouze 1A výstup[/badlist][/one_half]

MiPow Power Cube 8000A

Druhou testovanou externí baterií byla MiPow Power Cube 8000A, která nabízí oproti výše zmíněné MiPow Power Tube 5500 několik zásadních změn. Jednak už podle názvu poznáváme, že má tato baterie mnohem vyšší kapacitu, rovných 8000 mAh, což je skutečně slušná porce na to, abyste pomocí MiPow Power Cube 8000A několikrát nabili svá zařízení, než se baterie vybije.

Tvar MiPow Power Cube 8000A může trochu připomínat například Apple TV, rozměry jsou nicméně u externí baterie výrazně menší. Povrch je pokryt různobarevným adonizovaným hliníkem, na spodní straně je pak protiskluzová guma.

Výhodou Power Cube 8000A oproti Power Tube 5500 je v tom, že má v sobě integrovaný 30pinový konektor, nemusíte tak s sebou nutně nosit zvlášť nabíjecí kabel. Také Power Cube 8000A ovšem nabízí možnost připojení dvou zařízení, ještě je tu totiž USB výstup pro nabíjení dalších zařízení a pokud by ani to nestačilo, přiložen je ještě USB–microUSB kabel. Oba výstupy mají 2,1 A, proto si bez problémů poradí i s iPadem a dalšími tablety.

Jablečný tablet (testovali jsme iPad mini) dokáže z našich zkušeností nabít MiPow Power Cube 8000A minimálně jednou tzv. „z nuly na sto“. U iPhonu jsou výsledky pochopitelně lepší – ten se nám podařilo nabít, dokud se Power Cube 8000A nevybila, čtyřikrát, každý jeden takový proces trval zhruba tři hodiny. MiPow Power Cube 8000A stejně jako Power Tube 5500 signalizuje stav nabití, tady však narazíme na blikající LED diody, které známe třeba z MacBooků. Legenda je podobná: jedna pulsující dioda pod 25%, dvě pulsující diody 25–50 %, tři pulsující diody 50–75 %, čtyři pulsující diody 75–100 %, čtyři trvale svítící diody 100 %. Dobití Power Cube 8000A potrvá minimálně čtyři hodiny.

nější než Power Tube 5500, ale také je to znát na ceně. EasyStore.cz nabízí tuto externí baterii za 2 949 korun, a tak je opět na každého zvážení, zda se do takového produktu vyplatí investovat.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]

 • Zpracování
 • Integrovaný konektor
 • 2,1A výstup[/checklist][/one_half]

[one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]

 • Cena[/badlist][/one_half]

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Autore? Měl bys dostat facku.

  „Jablečný tablet dokáže z našich zkušeností nabít MiPow Power Cube 8000A minimálně jednou tzv. „z nuly na sto““

  Který iPAD. Ipad 1-2 (7200mAH), Ipad mini? (4000mAH). Ipad 3-4? (11600mAH)?

  No jo, upada to tady. 

  Ale kvalita trochu někde jinde a záruka žádná.

   Nebudu tvrdit, že informace bude ověřená ale silně pochybuji, že výrobce MiPow je nějaká existující továrna, korporace… je téměř jisté, že se jedná o brandovaný výrobek, který bude stejně tak kvalitní jako všechno ostatní čím je Evropa zahrnutá.  5-6ti násobná cena, poloviční amperáž, 2/3 kapacita. No pokud by se jednalo o něco komplexnejšího sáhnu vždy po kvalite (znal někdo MiPow před dvěma mesíci?) ale tady risk za 700,- stojí.

  Takže risk je možná třeba 721kč; 12000mAh; 2,1A; 227g. link záměrně nedávám. ale mohu dodat kdyby byl zájem.

  Ceny jsou dost nesmyslné, za dva měsíce budu mít v našem eshopu (nedávám sem link, aby to nevypadalo na reklamu) externí baterie s kapacitou 5200mAh za cenu 890-990,- a 10000mAh za cenu kolem 1600,-
  Za 3000,- by si to koupil fakt blázen :-D

  Zkusím se pak domluvit s provozovatelem webu na PR članku či testovací recenzi jako je tato…myslim, že v dnešní době, kdy chytrý telefon vydrží sotva do večera se takovéto externí baterie dost hodí.

celý text

Čtěte více.