Zavřít reklamu

Aplikaci Domácnost můžete používat i na svém Macu. Na rozdíl od iOS zařízení má Domácnost jedno výrazné omezení – nelze jejím prostřednictvím přidávat nové příslušenství. Můžete v ní ale bez problémů ovládat jednotlivé prvky své chytré domácnosti, nastavovat a zapínat scény a provádět řadu dalších úkonů.

Ovládání příslušenství prostřednictvím aplikace Domácnost na Macu není nic těžkého. V závislosti na druhu příslušenství máte v aplikaci k dispozici různé nástroje pro ovládání – vypínání, zapínání, změny barev světla u příslušných žárovek a další. Ovládací prvky ke každému z prvků zobrazíte po dvojitém kliknutí na příslušnou dlaždici – zobrazí se vám panel, ve kterém můžete vybrané příslušenství snadno ovládat. Příslušenství sice v aplikaci Domácnost pro Mac přidávat nemůžete, je zde ale možné přidávat scény. V pravém horním rohu okna aplikace klikněte na “+” a zvolte Přidat scénu. Pojmenujte novou scénu, přidejte příslušenství a nastavte potřebné detaily. V Domácnosti pro Mac můžete také přidávat příslušenství do místnosti – na liště v horní části okna aplikace zvolte Domácnost, dvojitě klikněte na vybrané příslušenství a poté v kartě příslušenství klikněte na Místnost. V seznamu místností vyberte tu, do které chcete přidat dané příslušenství.

Pro přejmenování příslušenství klikněte na liště v horní části okna aplikace na Domácnost, dvojitě klikněte na vybrané příslušenství, v kartě smažte jeho název a zadejte nový. Po dokončení úprav klikněte na “x” v pravém horním rohu karty příslušenství. Pro úpravu místnosti klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Úpravy -> Upravit místnost. V kartě úprav pak můžete nastavit tapetu místnosti, přejmenovat ji nebo přidat do zóny. Příslušenství v jednotlivých zónách (rozdělených například do pater) pak můžete v Domácnosti ovládat najednou.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více