Zavřít reklamu

Mezi další nativní aplikace, nástroje, utility a pomůcky od Applu, které si představujeme v průběhu našeho seriálu, patří také App Store. Online obchod s aplikacemi patří mezi nástroje, jejichž ovládání je opravdu jednoduché a zvládne ho snad každý, přesto se ale jistě hodí připomenout si základy práce s ním. App Storu na Macu se budeme věnovat i v dalším díle našeho seriálu, kdy si přiblížíme službu  Arcade.

Abyste mohli v App Storu nakupovat a stahovat aplikace, je zapotřebí být přihlášen pod svým Apple ID. Pro kontrolu a případnou změnu Apple ID účtu klikněte v levém horním rohu obrazovky Macu na   menu -> Předvolby systému -> Apple ID. V panelu na levé straně klikněte na Média a nákupy a proveďte požadované změny. Aplikace v App Storu můžete buďto vyhledávat po zadání jejich názvu do příslušného pole v levém horním rohu okna aplikace, nebo můžete nabídku App Storu jednoduše procházet – pro snazší a rychlejší orientaci slouží seznam kategorií v levém bočním panelu. Po rozkliknutí vybrané aplikace se vám zobrazí její popis, cena, screenshoty a uživatelská hodnocení a recenze.

Pokud máte dárkovou poukázku iTunes, promo kód ke stažení nebo dárkovou kartu Apple Music, můžete ji uplatnit v App Storu. V levém dolním rohu okna aplikace klikněte na své jméno, v pravém dolním rohu okna pak vyberte Uplatnit dárkovou kartu. Poté už stačí jen zadat kód ke stažení nebo kód z příslušné karty. V rámci Rodinného sdílení můžete do svého Macu také stahovat aplikace, které si stáhli ostatní členové rodiny. V levém dolním rohu okna aplikace klikněte na své jméno, poté zvolte Zakoupil(a) a vyberte jméno daného člena rodiny. Vybranou položku pak stáhnete kliknutím na ikonku cloudu vedle jejího názvu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.