Zavřít reklamu

iPad je vynikajícím nástrojem pro tvorbu prezentací v Keynote. Tato nativní aplikace nabízí bohaté možnosti tvorby, správy i ovládání. V následujících několika dílech našeho seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme věnovat právě tvorbě prezentací v Keynote na iPadu. V první části si jako vždy probereme naprosté základy.

Základem je přidání snímku do prezentace – to je možné provést buďto klepnutím na tlačítko “+” v obdélníku ve spodní části displeje iPadu, nebo přetažením obrázku z jiné aplikace v režimu Split View. Pro duplikaci snímku nejprve klepnutím vyberte požadovaný snímek, poté na něj klepněte ještě jednou a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Kopírovat. Poté na postranním panelu klepněte za snímek, za který chcete vložit příslušný snímek, a v menu zvolte Vložit. Duplikovat můžete i více snímků – stačí v postranním panelu na jednom z nich podržet prst a poté postupně klepat na další miniatury.

Pro vložení snímku z jiné prezentace nejprve v Keynote na iPadu spusťte prezentaci, ze které chcete snímek vkládat. Klepnutím vyberte požadovaný snímek v postranním panelu, v menu zvolte Kopírovat a poté se klepnutím na Prezentace v levém horním rohu vraťte do správce prezentací. Spusťte prezentaci, do které chcete snímek vložit. Klepněte na libovolné místo v postranním panelu a zvolte Vložit. Pro smazání snímku na něj klepněte a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Smazat. Pořadí snímku v prezentaci v Keynote na iPadu změníte tak, že na vybraném snímku dlouze podržíte prst, dokud zdánlivě nevystoupí do popředí. Poté už stačí jen snímek přesunout na novou pozici.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více