Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme naposledy věnovat Keynote na iPadu. V předchozích částech už jsme si probrali základy práce se snímky a přidávání fotografií a obrázků, dnes se blíže podíváme na práci s objekty.

Umístění a zarovnání objektů v Keynote na iPadu nemusí na první pohled vypadat stejně pohodlně jako na Macu, nejde ale opravdu o nic komplikovaného. V případě, že je daný objekt přidán jako vložený v textu, můžete ho na nové místo v aktuální textové oblasti jednoduše přemístit přetažením, případně vyjmutím a vložením. Pokud chcete vybraný objekt posunout o jeden bod, přidržte ho jedním prstem a druhým prstem přejeďte na snímku směrem, kam chcete daný objekt posunout. Pro posun o 10, 20, 30 nebo 40 bodů přejíždějte po displeji dvěma, třemi, čtyřmi nebo pěti prsty.

U objektů na snímcích v Keynote na iPadu můžete také snadno upravovat průhlednost, díky čemuž můžete jednotlivé objekty například vrstvit zajímavým způsobem. Nejprve klepnutím vyberte objekt, jehož průhlednost chcete upravit, a poté v horní části displeje klepněte na ikonu štětce. Průhlednost poté můžete jednoduše upravit jezdcem v sekci Neprůhlednost v příslušném menu. Objekty můžete ve snímcích v Keynote na iPadu také vyplnit barvou, přechodem nebo obrázkem. Pro úpravu objektu ho vždy vyberte klepnutím a poté v horní části displeje iPadu klepněte na ikonu štětce. V menu, které se vám zobrazí, můžete upravit barvu, výplň, přidat okraje, stín, odraz a další prvky.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více