Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se opět budeme věnovat práci s aplikací Keynote na iPadu. Zatímco v minulém díle jsme si probrali základy práce se snímky, dnes se podrobněji podíváme na přidávání, správu a úpravu obrázků ve snímcích.

Do snímku v Keynote na iPadu můžete přidat buďto vlastní obrázek nebo fotografii, nebo pracovat s mediální maketou, případně mediální maketu sami vytvořit. Pro přidání klepněte na snímku na místo, na kterém si přejete mít obrázek. Na liště v horní části displeje vašeho iPadu klepněte na symbol “+”, poté klepněte na kartu se symbolem fotografie a vyberte volbu Fotografie nebo video. Klepnutím vyberte album, ze kterého chcete fotografii přidat. Pokud chcete do snímku přidat fotografii, pořízenou přímo fotoaparátem vašeho iPadu, klepněte v menu na volbu Fotoaparát, pro přidání z iCloudu nebo jiného umístění zvolte položku Vložit z. Velikost vloženého obrázku můžete snadno změnit tažením za některý z modrých bodů po jeho obvodu.

Pro vytvoření mediální makety nejprve obrázek přidejte do snímku obvyklým způsobem a upravte ho podle svých představ. Poté na obrázek klepněte, na liště v horní části displeje iPadu klepněte na ikonku štětce. V menu, které se vám zobrazí, vyberte kartu Obrázek a zvolte možnost Nastavit jako maketu. Mediální maketu obrázku poznáte podle ikonky se symbolem “+” v pravém dolním rohu – po klepnutí na tuto ikonku můžete maketu nahradit. Při nahrazování mediální makety stačí po klepnutí na symbol „+“ v rohu makety postupovat stejně, jako při přidávání obrázku do snímku klasickou cestou.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více