Zavřít reklamu

Ve včerejším díle našeho seriálu o nativních aplikacích Applu jsme načali téma Knih na iPadu. Věnovali jsme se vyhledávání, nákupu a čtení knih, dnešním tématem bude práce s textem a přidávání poznámek.

Zejména v případě čtení studijní a pracovní literatury se vám bude jistě v Knihách v iPadOS hodit funkce zvýrazňování a podtrhávání textu. Není to nic složitého – stačí na vybraném slově podržet prst a za pomoci posouvání úchytů označit příslušnou část textu. Nad textem se vám zobrazí menu, ve kterém vyberete Zvýraznění. Poté v dalším menu zvolte buďto barvu zvýraznění, nebo klepnutím na podtržené “A” v kroužku vybraný text podtrhněte. Pro odstranění podtržení nebo zvýraznění opět klepněte na vybraný text a v menu nad textem klepněte na ikonku odpadkového koše. Pro zobrazení všech zvýrazněných míst klepněte na ikonku obsahu v levém horním rohu a z horních karet vyberte Poznámky.

K textům ve vašich knihách můžete také přidávat své vlastní poznámky. Podobně jako při zvýrazňování nejprve dlouze podržte text na libovolném slově a posouváním úchytů vyberte požadovanou část textu. V menu, které se vám zobrazí, vyberte volbu Poznámka a začněte zadávat text. Oblast, ke které byla přidána poznámka, poznáte podle barevného čtverečku po levé straně odstavce. K poznámkám se dostanete po klepnutí na ikonku obsahu v levém horním rohu a poté po klepnutí na kartu Poznámky v horní části displeje. Pokud chcete vybranou část textu sdílet přes AirDrop, Mail, Zprávy, nebo ho přidat třeba do nativních Poznámek, podržte text na vybraném slově, posouváním úchytů vyberte požadovanou část textu, v menu zvolte Sdílet a poté vyberte příslušný způsob sdílení.

.