Zavřít reklamu

V jedno z našich předchozích článků ze série povídání o nativních aplikacích Applu jsme si rozebrali Knihy na iPhonu. Stejná nativní aplikace je k dispozici také pro iPad, a právě této verzi se budeme nyní věnovat. V dnešním díle se budeme věnovat vyhledávání a možnostem čtení.

V nativní aplikaci Knihy na iPadu můžete zadáním titulu či autora po klepnutí na ikonu lupy v pravém dolním rohu vyhledávat konkrétní tituly. Na hlavní obrazovce aplikace v sekci Knihkupectví ale najdete také žebříčky nejprodávanějších knih pod 150 korun, nejlépe prodávaných bezplatných i placených titulů, a zcela ve spodní části se pak nachází seznam jednotlivých žánrů. Titul, který vás zaujal, si můžete buďto přímo zakoupit klepnutím na tlačítko Koupit, nebo si stáhnout jeho ukázku. Po klepnutí na tlačítko Stojí za přečtení se titul zobrazí ve vaší knihovně v sekci rozečtených.

Čtení vybraného titulu zahájíte klepnutím na jeho obálku. Mezi jednotlivými stránkami se posouváte vpřed a zpět klepnutím na pravou nebo na levou stranu, v horní části displeje najdete lištu s dalšími nástroji. Klepnutím na “aA” můžete přizpůsobit vzhled písma, barvu stránky, nebo nastavit svislé posouvání stránek, napravo od symbolu pro úpravu písma se nachází ikonka lupy, s jejichž pomocí můžete vyhledávat v knize konkrétní slova nebo čísla stránek. Zcela vpravo nahoře se pak nachází tlačítko pro přidání zobrazené stránky do záložek. Pro přechod na seznam záložek klepněte na ikonku obsahu v levém hornímu rohu a na horní straně klepněte na kartu Záložky. Knihu zavřete klepnutím na šipku v levém horním rohu

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.