Zavřít reklamu

V naší rubrice, věnované nativním aplikacím Applu, se v těchto dnech zaměřujeme na Kontatky. Zatímco v předchozím díle jsme si probrali základy, dnes se blíže podíváme na vytváření a změny skupin.

V nativních Kontaktech na Macu si své kontakty můžete uspořádat do skupin, což vám značně usnadní jejich používání – díky skupinám můžete například odesílat hromadné zprávy. Seznam skupin naleznete na bočním panelu na levé straně okna aplikace. Pro vytvoření skupiny klikněte na spodní části okna aplikace Kontakty na “+” a zvolte Nová skupina. Poté už jen stačí zadat název skupiny a přidat jednotlivé vybrané kontakty. Skupinu můžete v Kontaktech vytvořit také tak, že v postranním panelu vyberete jeden nebo více kontaktů a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu zvolíte Soubor -> Nová skupina z výběru. Při přidávání kontaktů do skupiny postupujte tak, že nejprve v postranním panelu vyberete požadované kontakty, a poté je jednoduše přetáhnete do vybrané skupiny.

Pro odstranění kontaktu ze skupiny nejprve skupinu vyberte na postranním panelu, poté vyberte kontakty, které chcete odstranit, a stiskněte klávesu pro mazání. Pokud chcete u vybrané skupiny vytvořit podskupinu s jinými kontakty, stačí na bočním panelu přetáhnout skupinu na jinou skupinu. Pro přejmenování skupiny nejprve danou skupinu vyberte v postranním panelu a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Úpravy -> Přejmenovat skupinu. Pokud chcete zjistit, do které skupiny patří vybraný kontakt, klikněte na něj v postranním panelu a podržte klávesu Alt (Option) – v panelu se pak modře zobrazí skupiny, do kterých vybraný kontakt patří.

.