Zavřít reklamu

V našem seriálu o nativních aplikacích Applu se přesuneme ke Kontaktům. Tato součást operačního systému macOS vypadá na první pohled jednoduše, jedná se ale o poměrně komplexní aplikaci, kterou si rozebereme v několika dílech. V tom prvním přijde na řadu přidávání kontaktů.

Pokud již používáte kontakty na účtech na iCloudu, Yahoo nebo v prostředí vašeho Google účtu, můžete je propojit s kontakty na vašem Macu. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho počítače klikněte na Kontakty -> Přidat účet. Vyberte typ účtu (pokud nemůžete najít ten váš, zvolte Jiný účet a dále pokračujte dle instrukcí) a klikněte na Pokračovat. Zadejte veškeré potřebné informace a ujistěte se, že jste u vybraného účtu zaškrtli políčko Kontakty. Pokud chcete přidat účet, který na svém Macu již používáte, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Kontakty -> Účty, zvolte Internetové účty, na liště vlevo vyberte požadovaný účet a napravo zaškrtněte políčko Kontakty. V případě, že některý z účtů chcete dočasně přestat používat, klikněte na nástrojové liště na Kontakty -> Účty, zvolte Internetové účty, na levém panelu vyberte požadovaný účet a vpravo pak zrušte zaškrtnutí políčka Kontakty.

Výchozí účet v Kontaktech na Macu vyberete tak, že na nástrojové liště v horní části obrazovky kliknete na Kontakty -> Předvolby, kliknete a Obecné -> Výchozí účet a vyberete požadovaný účet. Do Kontaktů na Macu můžete přidávat také firmy a organizace. Pro přidání organizace nebo firmy klikněte na spodní části okna aplikace na tlačítko “+” a zvolte Nový kontakt. V kartě kontaktu pak už jen stačí zaškrtnout políčko Firma a přidat veškeré potřebné údaje.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Kontakty na Macu používam, avšak napriek tomu, že cez iCloud mám kontakty na Macu zapnuté, nezobrazuje mi všetky, veľa z nich chýba napriek tomu, že v iPhone sú. Tiež všetky a kompletné sú aj vo webovom rozhraní môjho úctu. Napriek tomu na Macu nie. Viete mi poradiť, v čom môže byt problém?

celý text

Čtěte více.