Zavřít reklamu

Tento týden se v našem seriálu o nativních aplikacích Applu budeme věnovat práci s nativními Pages na iPadu. Postup zadávání textu vám jistě nemusíme popisovat, proto se v první části budeme rovnou věnovat změnám vzhledu textu, vyplnění barvou či přechodem a dalším úpravám.

V Pages na iPadu můžete rychle, snadno a pohodlně měnit veškeré prvky vzhledu písma, vyplnit ho přechody, barvou či obrázkem, měnit jeho velikost, font a spoustu dalšího. Plno nástrojů pro změnu vzhledu písma najdete na panelu v horní části softwarové klávesnice na displeji vašeho iPadu. Můžete zde změnit styl písma, jeho velikost, změnit písmo na tučné nebo kurzívu nebo třebapřidat podtržení. Pro změnu písma klepněte na název písma nalevo od textových polí prediktivního psaní a poté klepnutím vyberte požadované písmo. Pro změnu stylu klepněte na název písma, klepněte na ikonku “i” v kroužku u názvu písma a poté klepnutím vyberte formát písma. Pokud chcete změnit velikost písma, klepněte na ikonku “aA” a zvolte požadovanou velikost, pro změnu na tučné písmo či na kurzívu klepněte na “aA” a poté v nabídce vyberte požadovaný styl.

Ke změně textu slouží také ovládací prvky formátování – k těm se dostanete tak, že nejprve vyberete text, který chcete upravit, a poté v horní části displeje vašeho iPadu klepnete na ikonku štětce. Zde můžete zvolit styl odstavce, změnit písmo, velikost a další parametry. V menu, které se vám zobrazí po klepnutí na ikonku štětce v horní části displeje vašeho iPadu, si můžete pohrát také s barvou a výplní písma. Pro změnu barvy klepněte na Barva textu a zvolte, zda chcete, aby barva textu nebo přechod ladily se šablonou, zda chcete vybrat libovolnou barvu, nebo pomocí kapátka vybrat barvu z libovolného místa na stránce.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více