Zavřít reklamu

V dalším z našich pravidelných seriálů vám postupně představíme nativní aplikace od Applu pro iPhone, iPad, Apple Watch i Mac. Zatímco obsah některých dílů seriálů vám možná bude připadat banální, věříme, že ve většině případů vám přineseme užitečné informace a tipy pro používání nativních Apple aplikací.

Tvorba a úprava připomínek

Novou připomínku v aplikaci vytvoříte klepnutím na položku Nová připomínka v levém dolním rohu ve vybraném seznamu. Pro vytvoření nového seznamu klepněte na položku Přidat seznam na hlavní stránce aplikace. Připomínku pojmenujte a můžete ji dále upravovat. Po klepnutí na ikonku hodin vlevo dole můžete zadat, na jakou dobu připomínku naplánujete. Pokud chcete k připomínce přiradit polohu, klepněte na šipku vlevo od ikonky hodin nad klávesnici, klepnutím na vlaječku připomínku označíte jako velmi důležitou. Takto označené připomínky se budou automaticky zobrazovat v chytrém seznamu na hlavní obrazovce aplikace Připomínky. Ikonka fotoaparátu nad klávesnicí slouží k přidání obrázku, naskenovaného dokumentu či fotografie k připomínce. Jakmile budete s úpravami připomínky hotovi, klepněte na Hotovo v pravém horním rohu.

Další práce s připomínkami

Napravo od názvu připomínky si můžete všimnout ikonky “i” v kroužku. Po klepnutí na tuto ikonku můžete ke své připomínce přidat další poznámky, webovou adresu, přiřadit jí prioritu nebo nastavit připomenutí při konverzaci. Pokud zvolíte poslední možnost, můžete po aktivaci příslušného tlačítka vybrat ze svého seznamu kontaktů adresáta. Při konverzaci ve Zprávách s vybranou osobou se vám pak automaticky ukáže vámi vytvořená připomínka. Poznámku k připomínce přidáte po klepnutí na “i” -> Vnořené úlohy. Pokud k připomínce chcete přidat označení, posuňte panel s připomínkou v seznamu směrem doleva a klepněte na Označit. Tímto pohybem můžete také připomínku smazat. Pokud panel s připomínkou posunete v seznamu doprava, zobrazí se vám možnosti odložení. Připomínku vyřídíte klepnutím na kroužek vedle jejího názvu, vyřízené připomínky naleznete v seznamu s názvem Vše, kde klepnete na ikonku tří teček v pravém horním rohu -> Zobrazit vyřízené.

Tvorba seznamů a skupin

V nativních Připomínkách si také můžete vytvářet nejrůznější seznamy podle potřeby. Na hlavní obrazovce Připomínek klepněte na položku Přidat seznam. Seznam pojmenujte a vyberte pro něj barevné označení, případně libovolnou ikonku – ikonky jsou k dispozici pro všechny seznamy, které jste si vytvořili ve svém iCloudovém účtu. Pokud chcete upravit některý z již vytvořených seznamů, klepněte na něj a poté klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu. V menu, které se vám zobrazí, můžete přejít ke změně názvu a vzhledu seznamu, přidání uživatele, se kterým chcete seznam sdílet, nebo z něj vybratpřipomínky. Pokud chcete více seznamů přidat do skupiny, podržte vždy na vybraném seznamu prst, přetáhněte ho na jiný seznam a skupinu pojmenujte.

.