Zavřít reklamu

Tento týden zahajujeme v rámci našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu dílem o Souborech na iPadu. Nativní Soubory jsou již nějakou dobu součástí mobilních operačních systémů od Applu, a my se dnes ve stručnosti podíváme na základy práce se Soubory v prostředí operačního systému iPadOS.

V nativních Souborech v iPadOS existuje hned několik možných variant otevírání a prohlížení souborů a složek. Pokud chcete zobrazit nedávno otevřené soubory, klepněte na panelu v levé části displeje na Historie. Pro nalezení konkrétního souboru můžete využít vyhledávací panel v horní části displeje, kam zadáte část názvu souboru. Soubor spustíte jednoduchým klepnutím, stejným způsobem otevřete také složku se soubory. Pokud na svém iPadu nemáte nainstalovanou aplikaci, v níž byl soubor vytvořen, otevře se jeho náhled v aplikaci Rychlý náhled.

Pokud chcete změnit způsob zobrazení položek v Souborech na iPadu, klepněte v pravém horním rohu na ikonku čtverečků a v menu, které se vám zobrazí, vyberte požadovaný způsob zobrazení. Klepnutím na ikonku řádků s body v pravém horním rohu displeje iPadu zase můžete přepnout mezi zobrazením v podobě seznamu a ikon. Pro změnu uspořádání bočního panelu procházení klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu tohoto panelu, a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Upravit boční panel – poté můžete zahájit úpravu položek, které se vám budou v panelu zobrazovat.

.