Zavřít reklamu

V posledních letech se Safari (nejen) na Macu dočkalo relativně velkých vylepšení. Minulý rok jsme se například dočkali kompletní změny designu, který je nyní o dost modernější a čistější. S příchodem macOS Monterey mělo dojít k dalším funkčním a designovým změnám – alespoň to tak vypadalo při testování beta verzí. Pár dní před oficiálním vydáním macOS Monterey se však Apple rozhodl, že navrátí původní vzhled, jelikož se mnohým uživatelům ten nový nelíbil a stal se terčem tvrdé kritiky. Z „nového“ Safari, kterého jsme se tedy nedočkali, nám zbylo jen několik nových funkcí v původním vzhledu. Mezi jednu z nich patří skupiny panelů, na které se podíváme v tomto článku.

Jak na Macu v Safari vytvořit skupinu panelů

Skupiny panelů jsou jednou z nových funkcí v Safari z macOS Monterey, které se dostaly do veřejné verze. Jak už název napovídá, tak si díky ní můžete vytvořit různé skupiny panelů, v rámci kterých se následně můžete jednoduše přepínat. V praxi si tedy můžete vytvořit například domácí a pracovní skupinu panelů. Jakmile budete doma, tak budete pracovat právě v domácí skupině panelů, a jakmile se dostanete do práce, tak se přepnete do pracovní skupiny. Panely v jednotlivých skupinách panelů zůstanou po opuštění otevřené a netknuté, tudíž jakmile se vrátíte z práce domů, můžete zase pokračovat tam, kde jste přestali. Není tedy nutné otevírat nové okna, popřípadě veškeré panely zavírat, následně otevírat apod. Skupinu panelů můžete v Safari vytvořit následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem Macu přesunuli do nativní aplikace Safari.
  • Následně přejeďte kurzorem do levého horního rohu, kde vedle ikony bočního panelu klepněte na malou šipku.
  • Tímto se zobrazí menu, ze kterého vyberte podle potřeb jednu z možností:
    • Nová prázdná skupina panelů: vytvoří se nová skupina panelů bez jakýchkoliv panelů;
    • Nová skupina s těmito panely: vytvoří se nová skupina z panelů, které máte zrovna otevřené.
  • Po zvolení možnosti už se skupina panelů vytvoří a podle potřeby si ji můžete přejmenovat.

Pokud byste si chtěli zobrazit veškeré vytvořené skupiny panelů, tak stačí, abyste opětovně klepnuli na malou šipku v levém horním rohu. Zde se veškeré skupiny panelů zobrazí. Popřípadě můžete klepnout také na tlačítko pro zobrazení bočního panelu, kde skupiny panelů najdete také. V případě, že byste nějakou skupinu panelů chtěli smazat, tak stačí, abyste na ni klepnuli pravým tlačítkem a zvolili možnost Smazat. Využívání skupin panelů se meze nekladou – využít je můžete například také pro oddělení sociálních sítí, pracovních nástrojů apod.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více