Zavřít reklamu

Pracujete každý den na vašem iOS zařízení s PDF soubory? Chtěli byste si práci s nimi ulehčit, co možná nejvíce to půjde? Používáte PDF soubory při práci nebo při škole a váš současný prohlížeč PDF souborů vám nevyhovuje? Pokud jste alespoň na jednu z výše položených otázek odpověděli kladně, tak jste tady správně. V dnešní recenzi si totiž představíme šikovný program s názvem PDFelement, který vám pomůže nejen s prohlížením PDF souborů, ale taktéž s jejich úpravou.

Proč byste si měli vybrat PDFelement?

Zde je velice jednoduchá odpověď – vlastně více odpovědí. Zaprvé – PDFelement je pod křídly světoznámých vývojářů Wondershare Software Co. Jejich programy jsou používány po celém světě a patří mezi opravdovou špičku, co se vývoje software nejen pro iOS týče. Zadruhé – PDFelement je program, který slouží k editování PDF souborů, což už jsme si řekli v úvodu. Většina těchto programů je ale velice složitých a většinou vás spíše donutí k tomu, abyste je přestali používat. Tohle ale v případě PDFelement neplatí. PDFelement používám už pár týdnů a nemůžu si jej vynachválit. Pracovní prostředí je velice intuitivní a zatím jsem se nesetkal s tím, že by PDFelement něco nezvládl. Vše, co jsem zatím k úpravě PDF dokumentů potřeboval, jsem našel. Ani jednou se mi nestalo, že bych musel kvůli něčemu použít nějaký jiný editor. A zatřetí – nespočet funkcí. Pokud hledáte program k úpravě PDF souborů, který je velice sofistikovaný a propracovaný, ale zároveň jednoduchý na používání, tak je PDFelement přímo pro vás. Pokud vás zajímá výčet těch nejlepších funkcí, které PDFelement umí, dozvíte se o nich v dalších odstavcích.

Upravte si PDF dle vašich představ

Jak už jsem zmínil výše, PDFelement má nespočet funkcí. Na velkou většinu těchto funkcí si zcela jistě po prvním použití zvyknete. Poté si PDFelement zamilujete a už se ho nebudete chtít nikdy vzdát, jelikož práci bez něj si nebudete schopni představit.

Úprava PDF souborů

Pokud hledáte program, který dokáže PDF soubory upravovat pomocí širokého výběru nástrojů, tak je PDFelement stvořený přímo pro vás. Nedělá mu problém jakýkoliv text zvýraznit, podtrhnout nebo ztučnit. Pokud jste zvyklí na úpravu textu z Wordu, tak zde to funguje velice podobně a pokud už ve Wordu umíte text upravovat, tak v PDFelementu vám to žádný problém dělat nebude. Tohle ale není zdaleka všechno, co PDFelement umí. Pokud byste si chtěli například zakroužkovat určité slovní spojení, nebo ho dokonce vybarvit, či na něj pomocí šipky upozornit, tak i tohle všechno můžete. Záleží jen a jen na vás, jak si vaše PDF upravíte. Samozřejmě bych ještě rád na konec tohoto odstavce zmínil, že PDF soubory můžete jednoduše upravovat bez toho, aniž byste je prvně museli složitě převádět například do .docx formátu (Microsoft Office). PDFelement všechnu tuhle práci udělá za vás – to znamená, že PDFko do PDFelementu pouze naimportujete a o nic víc se nestaráte. Všechny tyto mezikroky provede PDFelement za vás.

Převeďte vyfocený dokument do PDF

Tato funkce se dle mého názoru řadí mezi jednu z nejlepších. Představte si, že máte v ruce nějakou smlouvu, jejíž kopii potřebujete nutně někomu poslat na e-mail. Bohužel ale nejste doma a nikde poblíž není žádná tiskárna se skenerem. Zároveň je ale velice neprofesionální posílat smlouvu v e-mailu ve formátu JPG nebo PNG. Navíc, pokud by si dotyčný chtěl poté tento dokument vytisknout, tak bude stěží čitelný. A přesně pro takové situace je tady PDFelement, který vaše fotky převede do PDF. Neudělá ale jen to, že by fotky vzal a „hodil“ je do PDFka. Zároveň ošetří to, že se PDF soubor bude dát jednoduše vytisknout tak, aby byl čitelný. Na výsledném papíře potom tedy nebudou vidět světla a různé odstíny barev, ale pouze text – tzv. černé na bílém.

Razítka a podpisy? Bez problému.

Uvědomili jste si, že smlouvu, kterou jste si pomocí výše zmíněného postupu naskenovali, jste nepodepsali? S PDFelement ani tohle není žádný problém. V případě, že chcete vaše vytvořené PDF podepsat a nebo dokonce orazit razítkem, můžete tak jednoduše učinit. Jednoduše v programu kliknete na příslušné tlačítko podpisu, zadáte váš vzor a poté ho jednoduše umístíte, kam potřebujete. To samé funguje i v případě razítek – stačí si vybrat jeden z několika možných vzorů a upravit si ho dle vlastních preferencí. Poté stačí váš výběr pouze potvrdit a stejně jako v případě podpisu své razítko umístit tam, kam v dokumentu potřebujete. Poté stačí dokument uložit a zaslat, kam potřebujete. Jednoduché jako facka.

Závěr

Pokud jste doteď hledali tu správnou aplikaci pro správu a prohlížení vašich PDF souborů, tak po dočtení toho článku máte jasno. PDFelement se společně se všemi svými funkcemi řadí k produktům, které se v případě vašeho používání stanou produkty, které prostě a jednoduše budete pro efektivní práci potřebovat. Z vlastní zkušenosti vám říkám, že PDFelement dokáže ušetřit veliké množství času. Upravování různých souborů se po začatí používání PDFelementu stalo radostí a zatím mě nenapadlo, že bych z nějakého důvodu přesedlal na nějaký jiný program. V prostředí PDF souborů nemá dle mého názoru PDFelement konkurenci, alespoň prozatím. Všechno tohle završuje skutečnost, že PDFelement pochází od vývojářů z firmy Wondershare Software Co., což potvrzuje 100% funkčnost programu bez otravných bugů. Pokud vás tento článek alespoň nějakým způsobem zaujal, doporučuji vám, abyste PDFelement alespoň vyzkoušeli. Jeho jednoduché používání a veliké množství funkcí vás dle mého názoru určitě donutí zůstat.

Na úplný závěr vám ještě sdělím, že PDFelement funguje stejně dobře jako na iOS i na macOS nebo Windows. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení tohoto programu i na jiné platformě, můžete tak učinit pomocí odkazů níže.

.