Zavřít reklamu

Tento týden i nadále pokračujeme v prozkoumávání nativní aplikace Zkratky pro iPhone. V dnešním díle se konečně podíváme na to, jak si můžete vytvořit vlastní zkratku, a jak pracovat se zkratkami, které si stáhnete z jiných zdrojů.

Proces vytvoření vlastní zkratky sestává ze tří kroků – samotného vytvoření zkratky, přidání a úpravy akcí a spuštění a vyzkoušení nové zkratky. Pro vytvoření vlastní zkratky spusťte aplikaci Zkratky a v seznamu Moje zkratky klepněte v pravém horním rohu na tlačítko “+” – zobrazí se vám nová nepojmenovaná zkratka. Klepněte na tlačítko Přidat akci. Novou akci můžete buďto vyhledat v příslušném poli, vybrat ji ze zobrazených návrhů, nebo projít kategorie, které se nacházejí ihned pod vyhledávacím polem. Přidejte vybranou akci, a pokud chcete přidat další, klepněte na tlačítko “+” pod kartou s již přidanými akcemi. Zkratku můžete vyzkoušet klepnutím na tlačítko přehrání v pravém dolním rohu, další úpravy (pojmenování, nastavení zobrazení) provedete po klepnutí na ikonku tří teček v pravém horním rohu. Po klepnutí na Další v pravém horním rohu můžete zadat název a hlasový příkaz pro zkratku, úpravy dokončíte po klepnutí na Hotovo.

Zkratky pro svůj iPhone můžete také stahovat ze stránek, jako je například tato. Pro správné stažení je zapotřebí mít v Nastavení -> Zkratky povolené stahování nedůvěryhodných zkratek a příslušné weby procházet v Safari na vašem iPhonu. Po klepnutí na odkaz ke stažení se vám zkratka otevře v aplikaci, kde si ji můžete libovolně upravit (přejmenovat, přidat hlasový příkaz, upravit jednotlivé kroky). Po dokončení všech potřebných úprav sjeďte až na spodní stranu obrazovky, kde klepnete na tlačítko Povolit nedůvěryhodnou zkratku.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.