Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se opět budeme věnovat Zkratkám na iPhonu. Tentokrát si probereme jejich úpravy, a to jak v zobrazení Dnes, tak i úpravy ikonek a názvů jednotlivých zkratek.

Zkratky si na svém iPhonu můžete libovolně přizpůsobit tak, aby vám jejich uspořádání co nejvíce vyhovovalo. Pro uspořádání v seznamu Moje zkratky přímo v aplikaci Zkratky klepněte v pravém horním rohu na Vybrat. Karty s jednotlivými zkratkami uspořádáte lehkým podržením a následným přetažením, po skončení úprav klepněte na Hotovo. Jak jsme si již vysvětlili v jednom z předchozích dílů našeho seriálu, zkratky pro zobrazení Dnes můžete aktivovat v nastavení jednotlivých zkratek (po klepnutí na ikonku tří teček). V iOS 14 můžete navíc upravovat i uspořádání widgetu jako takového, a to dlouhým stiskem, kdy poté v menu zvolíte položku Upravit widget.

Pokud se vám nedaří spustit zkratku hlasovým zadáváním, můžete zkusit změnit její název a jeho výslovnost. Pro provedení této změny klepněte v sekci Moje zkratky na panelu zkratky na ikonku tří teček a na listu zkratky opět na ikonku tří teček (v pravém horním rohu). Zkratku můžete přejmenovat po klepnutí na její název, hlasový příkaz zadáte po klepnutí na mikrofon. Pokud chcete změnit ikonku zkratky, klepněte na její zobrazení v panelu s názvem (viz galerii). Pro úpravu barvy zkratky zvolte některou z variant z palety na kartě Barvy v menu ve spodní části obrazovky, pro změnu obrázku v ikonce přepněte ve spodním menu na kartu s nadpisem Glyf. Ve spodním panelu u karty Glyf pak můžete přepínat mezi kategoriemi předmětů, lidí a symbolů.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.