Zavřít reklamu

Mezi důležité nativní Apple aplikace pro Mac patří také Zprávy. Nabízí plnohodnotnou možnost psaní a přijímání zpráv podobně jako na vašich iOS zařízeních. Dnešní článek je určen spíše začátečníkům a čerstvým majitelům Maců, kteří si Zprávami zatím neví příliš rady.

První kroky a tvorba zpráv

Zprávy na Macu můžete podobně jako na iPhonu využívat k zasílání textových i multimediálních zpráv a iMessage. Na svém Macu musíte být přihlášeni pod stejným Apple ID, jaké používáte na svém iPhonu. Pokud ani po přihlášení nedochází k synchronizaci zpráv, spusťte na svém Macu aplikaci Zprávy, na liště nástrojů klepněte na Zprávy -> Předvolby a v kartě Nastavení ověřte, zda máte aktivovanou možnost zpráv na iCloudu. Pro zahájení konverzace klikněte v horní části levého panelu okna Zpráv na symbol nové zprávy (viz galerii), zadejte kontakt a můžete začít psát.

Ke zprávě, psané na Macu, můžete jednoduchým přetažením z Plochy, Finderu či jiného umístění snadno přidat přílohu. Pokud chcete ke zprávě na Macu přidat obsah z iPhonu či iPadu, klikněte na liště nástrojů v horní části obrazovky Macu na Soubor -> Vložit z iPhonu nebo iPadu. Ve spodní části okna aplikace se nachází pole pro zadávání textu – zde můžete kromě psaní přidávat i emotikony, po kliknutí na ikonku zcela vpravo můžete zahájit nahrávání hlasové zprávy. Pro zahájení skupinové konverzace začněte s vytvořením nové zprávy a do horního pole zadávejte jednotlivé kontakty, oddělené čárkou. Pokud má skupinová konverzace čtyři a více členů, můžete kohokoliv z nich odstranit kliknutím na jeho jméno se stisknutou klávesou Ctrl a kliknutím na volbu Odstranit z konverzace.

Další volby zpráv

Poté, co ve Zprávách na Macu zahájíte konverzaci, můžete po kliknutí na Podrobnosti v pravém horním rohu provést další akce, jako je zapnutí potvrzení o přečtení nebo deaktivace oznámení. V pravém horním rohu okna s podrobnostmi pak najdete možnost sdílení obrazovky a zahájení hlasového či videohovoru FaceTime. V tomto okně se vám také zobrazují veškeré přílohy, které jste si s daným kontaktem vzájemně zaslali. Po kliknutí na jméno kontaktu v horní části okna zpráv můžete zobrazit jeho vizitku. Pokud máte Mac s macOS Sierra a novějším, můžete na zprávy reagovat prostřednictvím funkce Tapback. Stiskněte a podržte klávesu Ctrl a klikněte na bublinu se zprávou, na kterou chcete reagovat, a zvolte Tapback. Poté už stačí jen vybrat požadovanou reakci. Zprávu nebo konverzaci smažete tak, že na ni kliknete při současném stisku a držení klávesy Ctrl a v menu zvolíte Smazat. Smazání zprávy i celé konverzace je nevratné.

.