Zavřít reklamu

Clips je kreativní nativní aplikace od Applu, kterou můžete najít na svém iPhonu. Jedná se o software, určený k úpravě fotografií a videí. Aplikace Clips poprvé spatřila světlo světa počátkem dubna roku 2017, a stejně jako naprostá většina nativních Apple aplikací je zcela bezplatná. Jak s aplikací Clips pracovat?

Rozhraní aplikace a základní nahrávání

Aplikace Clips slouží spíše k zábavnému než profesionálnímu upravování fotografií a videí. Primárně pracuje s přední kamerou, není ale problém přepnout na zadní fotoaparát. Snímání z přední kamery se zahájí ihned po spuštění aplikace. Pod oknem s aktuálním záběrem najdete menu s položkami Scény, Fotoaparát, Knihovna a Plakáty. Pod touto nabídkou se nacházejí tlačítka pro aktivaci blesku, pořízení snímku a přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem vašeho iPhonu. Natáčení videa zahájíte dlouhým stiskem růžového tlačítka pro nahrávání – abyste tlačítko nemuseli držet celou dobu, můžete jeho posunutím směrem nahoru aktivovat automatické snímání. Nahrávání ukončíte puštěním tlačítka (v případě ručního nahrávání) nebo klepnutím na něj. Vytvořený klip pak najdete v podobě časové osy na liště ve spodní části displeje vašeho iPhonu. Odtud si můžete své dílo klepnutím přehrát.

Sloučení klipů a přidání efektů

V aplikaci Clips můžete do jednoho videa sloučit i více klipů, a to jak přímo z aplikace, tak i z knihovny vašeho iPhonu. Pro přidání nového klipu stačí jen zahájit další natáčení – nový klip se po dokončen zobrazí na časové ose na liště ve spodní části displeje vašeho iPhonu. Pro přidání klipu z knihovny klepněte na položku Knihovna v menu pod oknem s aktuálním záběrem a poté z knihovny vyberte video, se kterým chcete pracovat. Poté podržte růžové tlačítko nahrávání po stejnou dobu, po jakou se má video nebo fotografie zobrazovat. Pořadí klipů na časové ose můžete jednoduše měnit stiskem a přetažením, pro odstranění vyberte požadovaný klip a klepněte na ikonku odpadkového koše.

Pro přidání textu, samolepek a dalších efektů klepněte na časovou osu s klipem a poté klepněte na ikonku barevné hvězdy pod oknem se záběrem. Objeví se vám nabídka, ve které můžete vybrat animoji, filtry, text, samolepky a emotikony. Práci s efekty ukončíte klepnutím na křížek v pravém horním rohu. Po návratu do předchozího menu pak můžete ke klipu přidat titulky, ztlumit zvuk, smazat ho, zkrátit, rozdělit, duplikovat nebo uložit. Zvukové stopy přidáte do klipu po klepnutí na ikonku not v pravém horním rohu displeje.

Selfie scény

Pokud máte iPhone X a novější, můžete v aplikaci Clips díky funkci True Depth vytvářet zábavné selfie scény, které vás přenesou do různých prostředí počínaje mořskou hlubinou a konče nočním velkoměstem. Pro natočení selfie scény spusťte aplikaci Clips a vlevo dole pod oknem se záběrem klepněte na Scény. Poté stačí už jen měnit scény posouváním jejich náhledů na liště ve spodní části obrazovky. Scénu vyberete klepnutím na tlačítko Vybrat, natáčení spustíte dlouhým stiskem a držením růžového tlačítka nahrávání.

.