Zavřít reklamu

V posledních dnech se na webu objevuje čím dál tím více stížností na to, že uživatelům Maců a MacBooků chodí zprávy iMessage s poměrně dlouhým zpožděním. První reakce se začaly objevovat krátce poté, co Apple vypustil nový operační systém macOS High Sierra mezi lidi a jak se zdá, problém se zatím nedaří řešit. Nejnovější aktualizace macOS High Sierra 10.13.1, která je právě ve fázi betatestování, by tento problém měla vyřešit. Její oficiální vydání je ovšem ještě poměrně daleko. Nyní se však s největší pravděpodobností podařilo přijít na to, co problém se zpožděnými iMessage způsobuje.

Chyba s doručováním se totiž neprojevuje pouze na počítačích, postižení uživatelé si stěžují také na to, že jim u těchto zpráv nechodí notifikace ani na iPhone či Apple Watch. Na oficiálním fóru podpory se objevuje mnoho zpráv o tom, jak se tento problém u jednotlivých uživatelů projevuje. Některým se zprávy nezobrazí vůbec, jiným jen po odemčení telefonu a otevření aplikace Zprávy. Někteří uživatelé píší, že problém zmizel v momentě, kdy svůj Mac vrátili na předchozí verzi operačního systému, tedy na macOS Sierra.

Problém se zdá být v nové infrastruktuře, v rámci které se veškerá data ohledně iMessage přesunou na iCloud. V současné době jsou všechny konverzace ukládané lokálně a na každém zařízení připojeném ke stejnému iCloud účtu, může vypadat stejná konverzace trochu jinak. Záleží, zda-li na toto zařízení zpráva přijde či nikoliv. To samé platí pro mazání zpráv. Jakmile na iPhonu smažete konkrétní zprávu z konverzace, zmizí jen na iPhonu. Na ostatních zařízeních bude dál, neboť zde není plná synchronizace.

A právě ta by měla do konce letošního roku dorazit. Veškeré iMessages, které budou spjaty s jedním iCloud účtem, budou automaticky synchronizovány přes iCloud a uživatel tak uvidí to samé napříč všemi jeho zařízeními. V implementaci této technologie se však očividně objevily chyby, které způsobují současný problém. Je jasné, že Apple situaci řeší. Otázka je, jestli se ji podaří vyřešit do vydání prvních velkých aktualizací operačních systémů. Tj. iOS 11.1, watchOS 4.1 a macOS High Sierra 10.13.1.

Zdroj: 9to5mac

.