Zavřít reklamu

V macOS 10.14 Mojave byla představena nová funkce, která vám v Docku zobrazí tři naposledy spuštěné aplikace. Osobně mi však tato možnost příliš nevyhovuje, jelikož zabírá v Docku příliš místa a jednoduše jsem si na ni nemohl zvyknout. K tomuto nastavení však existuje skvělá alternativa, pomocí které se do Docku přidá jedna ikona v podobě jakési složky, ve které se nachází aplikace, které nejvíce používáte. Složku v Docku s nejpoužívanějšími aplikacemi můžete aktivovat velice jednoduše. Pojďme se tedy v rámci dnešního článku podívat, jak na to.

Jak v Docku zobrazit složku s nejpoužívanějšími aplikacemi

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu nebo MacBooku, otevřete nativní aplikaci Terminál. Ten naleznete buď ve složce Aplikace v podsložce Jiné, anebo jej můžete spustit pomocí Spotlightu. Do Spotlightu poté jen stačí napsat „Terminál“ a stisknout Enter. Jakmile se spustí nové okno v černou plochou, tak si zkopírujte tento příkaz:

defaults write com.apple.dock persistent-others -array-add ‚{„tile-data“ = {„list-type“ = 1;}; „tile-type“ = „recents-tile“;}‘; killall Dock

Po zkopírování se přepněte zpět do Terminálu, příkaz zde vložte a potvrďte jej klávesou Enter. Poté můžete Terminál zavřít. Nyní si můžete všimnout, že se na pravé straně Docku zobrazila nová ikona. Po rozkliknutí této ikony, respektive složky, si můžete zobrazit jednoduchý přehled všech aplikací, které používáte nejčastěji. Aplikace samozřejmě můžete přímo z této složky spouštět. V případě, že vám tato nová ikona nevyhovuje a raději chcete zůstat u původního zobrazení, tak na ni v Docku klikněte pravým tlačítkem. Poté jen zvolte možnost Odstranit z Docku.

Tuto funkci můžete použít i ke kompletní změně zobrazení Docku. Vzhledem k tomu, že mnohem více lidí začíná namísto Docku používat Spotlight, tak si můžete Dock úplně vyčistit a nechat si v něm pouze tuto ikonu. Pokud byste se někdy rozhodli, že namísto Spotlightu využijete Dock, tak si můžete jednoduše rozkliknout složku s nejpoužívanějšími aplikacemi, které si poté můžete jednoduše ze složky spustit.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více