Zavřít reklamu

Pokud jste se dostali situace, kdy se nemůžete dostat do vašeho iPhonu či iPadu, jelikož jste zapomněli kód k odemčení, tak se vám bude hodit tento článek.

Možná se ptáte, jak je vůbec možné u zařízení, které každý den používáte, zapomenout kód. Já bych vás z vlastní zkušenosti ujistil, že velice jednoduše. Když si můj kamarád koupil tehdy naprosto nový iPhone X, tak si nastavil nový kód, který ještě nikdy nepoužíval. Po dobu několika dní využíval k odemčení iPhonu jen Face ID. Poté, když musel kvůli aktualizaci iPhone restartovat, tak samozřejmě nemohl Face ID využít a musel zadat kód. Vzhledem k tomu, že použil nový, tak jej za tu dobu zapomněl a do iPhonu se nemohl dostat. Co tedy v této situaci dělat?

Jedna jediná možnost

Zkrátka a jednoduše, existuje jedna jediná možnost, jak se do uzamčeného iPhonu či iPadu můžete dostat – obnovením zařízení, tzv. Restore. Jakmile provede obnovení zařízení, tak se z něj smažou všechna data a začnete s ním od znova. Poté už záleží jen na tom, zdali máte k iPhonu či iPadu dostupné zálohy v iTunes, či na iCloudu. Pokud ne, tak se se všemi vašimi daty můžete nadobro rozloučit. V opačném případě stačí jen obnovit z poslední zálohy a vaše data budou zpět. Pro obnovu zařízení budete potřebovat počítač s iTunes, který dokáže vaše zařízení převést do tzv. recovery módu. Níže naleznete návody na různá zařízení – vyberte si z nich ten, který se vás týká:

  • iPhone X a novější, iPhone 8 a iPhone 8 Plus: stiskněte a držte boční tlačítko a jedno z tlačítek pro úpravu hlasitosti, dokud se neobjeví možnost pro vypnutí iPhonu. Zařízení vypněte, a poté stiskněte a držte boční tlačítko a zároveň připojte k zařízení kabel z počítače. Držte boční tlačítko do té doby, dokud neuvidíte režim recovery.
  • iPad s Face ID: stiskněte a držte horní tlačítko a jedno z tlačítek pro úpravu hlasitosti, dokud se neobjeví možnost pro vypnutí iPadu. Zařízení vypněte, a poté stiskněte a držte horní tlačítko a zároveň připojte k zařízení kabel z počítače. Držte horní tlačítko do té doby, dokud neuvidíte režim recovery.
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhod touch (7. generace): stiskněte a držte boční (nebo horní) tlačítko a jedno z tlačítek pro úpravu hlasitosti, dokud se neobjeví možnost pro vypnutí zařízení. Zařízení vypněte, a poté stiskněte a držte tlačítko pro zeslabení hlasitosti a zároveň připojte k zařízení kabel z počítače. Držte tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud neuvidíte režim recovery.
  • iPhone 6s a starší, iPod touch (6. generace a starší), či iPad s domovským tlačítkem: stiskněte a držte boční (nebo horní) tlačítko a jedno z tlačítek pro úpravu hlasitosti, dokud se neobjeví možnost pro vypnutí zařízení. Zařízení vypněte, a poté stiskněte a držte home button a zároveň připojte k zařízení kabel z počítače. Držte home button, dokud neuvidíte režim recovery.

Na počítači, ke kterému jste zařízení připojili, se zobrazí notifikace, ve které budete mít na výběr z Aktualizace a Obnovení. Zvolte možnost pro obnovení. iTunes poté začnou stahovat operační systém iOS, což může trvat delší dobu. Po stažení se nainstaluje nový iOS a vaše zařízení se bude chovat, jako byste jej zrovna rozbalili z krabice.

Obnovení ze zálohy

Jakmile dokončíte obnovení zařízení, tak na něj můžete nahrát poslední zálohu. Stačí iPhone připojit k počítači, spustit iTunes a zvolit si poslední zálohu, kterou chcete na zařízení obnovit. V případě, že máte zálohy uložené na iCloudu, tak si ji z něj obnovte. Pokud však patříte mezi ty méně šťastné a zálohu nemáte, tak pro vás mám špatnou zprávu – vaše data už nikdy neuvidíte.

Závěr

Existují dva tábory lidí. První z nich pravidelně zálohuje a druhému táboru se ještě nikdy nestalo, že přišli o nějaká důležitá data, a proto nezálohují. Nechci nic přivolávat, i já jsem si myslel, že se mi nemůže s daty nic stát. Avšak jednoho krásného dne jsem se vzbudil k Macu, které prostě a jednoduše nefungoval. O data jsem přišel a přesně od té doby jsem začal pravidelně zálohovat. Ačkoliv to bylo pozdě, tak jsem alespoň začal. A myslím si, že se do této situace jednoho dne dostane každý z nás – rozhodně však nechci nic přivolávat. Zkrátka a jednoduše, pravidelně zálohujte, a pokud nezálohujete, tak si pamatujte kód k vašemu zařízení. Jeho zapomenutí by vás poté mohlo přijít draho.

iphone_disabled_fb
.