Zavřít reklamu

Velká část uživatelů používá nativní aplikaci Připomínky zejména na svých iPhonech, často ve spojení s hlasovou asistentkou Siri. Připomínky můžete ale efektivně využívat také v prostředí operačního systému macOS. V dnešním článku vám představíme pět tipů, díky kterým si Připomínky na Macu určitě zamilujete.

Přidání více účtů

Nativní Připomínky na vašem Macu můžete používat i s více účty, například od Yahoo a jiných poskytovatelů. Pokud chcete k Připomínkám přidat ještě jiný účet kromě vašeho iCloudového, klikněte nejprve v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na   menu -> Předvolby systému -> Internetové účty. Ze seznamu v panelu na levé straně okna vyberte účet, který chcete používat s Připomínkami, a klikněte na něj. Pokud poskytovatel tohoto účtu nabízí podporu pro Připomínky, stačí poté už jen zaškrtnout položku Připomínky v hlavní části okna.

Widgety v Oznamovacím centru

Pokud máte Mac s novější verzí operačního systému macOS, můžete si do Oznamovacího centra přidat také widget nativních Připomínek, abyste měli lepší přehled o všech vašich úkolech a záznamech. Nejprve v pravém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na údaj o datu a čase. Poté ve spodní části Oznamovacího centra klikněte na Přidat widgety, ze seznamu aplikací vyberte Připomínky, a nakonec stačí už jen zvolit požadovanou velikost widgetu a přidat jej do Oznamovacího centra kliknutím na zelenou ikonku v levém horním rohu widgetu.

Chytré seznamy

V Připomínkách v operačním systému macOS si můžete vytvářet také takzvané chytré seznamy, díky kterým můžete své připomínky řadit na základě vámi zadaných parametrů. Pokud chcete vytvořit vlastní chytrý seznam, spusťte nejprve na vašem Macu nativní Připomínky a vlevo dole klikněte na Přidat seznam. Pojmenujte seznam, vyberte ikonu, a poté ve spodní části panelu zaškrtněte položku Převést na chytrý seznam. Nakonec stačí už jen zadat veškeré parametry.

Sdílení připomínek

Nativní aplikaci Připomínky (nejen) na Macu můžete využít také jako prostředek k přidělování úkolů ze sdílených seznamů dalším uživatelům. Pro přiřazení vybrané připomínky nejprve v panelu na levé straně vyberte sdílený seznam. U vybraného úkolu klikněte vpravo od jeho názvu na malé „i“ v kroužku, klepněte na pole Příjemce a v seznamu vyberte požadovanou osobu. Další možností je podržet klávesu Ctrl, kliknout na vybranou připomínku pravým tlačítkem myši a poté v menu zvolit Přiřadit.

Vnořené úlohy

V nativních Připomínkách na Macu můžete také vytvářet vnořené úlohy, což se při tvorbě seznamů všeho druhu rozhodně hodí. Pokud Připomínky používáte již delší dobu, jistě jste si už princip vytváření vnořených úloh stihli osvojit. Pokud s Připomínkami teprve začínáte, vězte, že vnořenou úlohu můžete na Macu vytvořit tak, že buďto vybranou připomínku přetáhnete na jinou, nebo na liště v horní části obrazovky vašeho Macu zvolíte Úpravy -> Odsadit připomínku.

.