Zavřít reklamu

Zvěsti o očekávaném iPhonu 7 kolují napříč internetem a podle poslední zprávy deníku The Wall Street Journal by nadcházející jablečný smartphone mohl být konečně zbaven základní 16GB kapacity, kterou by nahradila 32GB varianta.

iPhone s 16GB kapacitou již není vhodnou volbou pro většinu dnešních uživatelů. I když se najde segment lidí, kteří svůj chytrý telefon používají výhradně pro volání, posílání zpráv a případné návštěvy internetu, tak mnoho uživatelů usilovně bojuje, aby do 16GB modelu vměstnali vše potřebné od aplikací až po videa s vysokým rozlišením. Sice existuje možnost přenést obsah na iCloud, což objasňoval i šéf marketingu Phil Schiller, ale i tak to není příliš ideální.

Není pochyb o tom, že lidé základní variantu kupují především z důvodu ceny, která je pochopitelně ve srovnání s ostatními modely nejlevnější. S očekávaným iPhonem 7 však bude s nejlevnější cenovkou nabízena 32GB verze, píše Joanna Sternová z The Wall Street Journal.

Pro většinu uživatelů to bude znamenat jisté vysvobození. Aktuální vlajkové lodě 6S a 6S Plus disponují kapacitou 16 GB, 64 GB a 128 GB. První varianta je – jak už bylo zmíněno – nedostačující, 128 GB je mířena pro „profesionálnější“ uživatele a zlatý střed (v tomto případě) je zase pro mnoho uživatelů zbytečně objemný.

32 GB je podle všeho takovou „optimální“ cestou pro většinu běžných uživatelů, kteří s iPhonem nechtějí pouze telefonovat. Pokud se Apple konečně rozhodne nasadit do iPhonu vyšší minimální kapacitu, zatím není jasné, jestli následující varianty zůstanou jako dosud, tedy 64 a 128 GB. Vzhledem k iPadu Pro by mohl vyjít iPhone dokonce s 256GB kapacitou.

Zdroj: WSJ
.