Zavřít reklamu

Společnost Corning sídlící v americkém Kentucky je nejen výrobcem odolných skel Gorilla Glass, které používají přední výrobci smartphonů (a dosud i Apple), ale také skla Ceramic Shield, které se prvně použilo v iPhonu 12. Apple nyní společnosti poskytl finanční injekci, která rozšíří výrobní kapacitu a posune výzkum a vývoj oblasti inovativních technologií. Rozhodně se nejedná o první investici, kterou Apple do Corningu nalil. Za poslední čtyři roky totiž obdržela z tzv. Advanced Manufacturing fondu Applu už 450 milionů dolarů. Je to ale nasnadě, protože tato investice pomohla usnadnit výzkum a vývoj nejmodernějších skleněných procesů, což vedlo k vytvoření Ceramic Shieldu, nového materiálu, který je tvrdší než jakékoli sklo pro chytré telefony.

Pro zelenou budoucnost

Na vývoji nové sklokeramiky spolupracovali odborníci obou společností. Nový materiál vznikl vysokoteplotní krystalizací, který ve skleněné matrici tvoří nanokrystaly, které jsou dostatečně malé na to, aby byl výsledný materiál pořád průhledný. Vložené krystaly totiž tradičně ovlivňují průhlednost materiálu, což je zásadní faktor pro přední sklo iPhonu. Tím musí procházet nejen fotoaparát, ale i senzory pro Face ID, které vyžadují pro svou funkčnost naprostou „optickou čistotu“.

Apple_advanced-manufacturing-fund-drives-job-growth-and-innovation-at-corning_team-member-holding-ceramic-shield_021821

Značka Corning má dlouhou historii, protože na trhu už existuje celých 170 let. Vyjma iPhonů dodává Applu skla i do iPadů a Apple Watch. Investice Applu pomůže podpořit i více než 1 000 pracovních míst v amerických provozech Corningu. Dlouhodobý vztah obou společností je založen na jedinečných odborných znalostech, silné komunitě a v neposlední řadě i odhodlání chránit životní prostředí.

Corning je totiž součástí programu Apple Clean Energy Program, který je navržen tak, aby urychlil využívání obnovitelné energie v celém dodavatelském řetězci společnosti, a je nedílnou součástí úsilí Applu dosáhnout do roku 2030 uhlíkově neutrální úrovně. V rámci tohoto závazku nasadil Corning několik „čistých“ energetických řešení, včetně nedávné instalace systému solárních panelů v závodě v Harrodsburgu v Kentucky. Společnost si tím zajistila dostatek energie plynoucí z obnovitelných zdrojů k tomu, aby pokryla veškerou svou výrobu pro Apple na území USA. Jak uvádí celá uveřejněná tisková práva, sklo Ceramic Shield vzešlo ze vzájemné spolupráce obou společností. Nedá se tedy předpokládat, že jej budou moci využívat i jiní výrobci. Mělo by tak zatím zůstat exkluzivitou nových iPhonů.

Apple Advanced Manufacturing Fund 

Apple podporuje 2,7 milionu pracovních míst ve všech 50 státech USA a nedávno oznámil své plány na rozšířené o dalších 20 tisíc pracovních míst po celé zemi, přičemž v příštích pěti letech by měl do ekonomiky USA přispět více než 430 miliardami dolarů. Tyto investice zahrnují spolupráci s více než 9 000 dodavateli a společnostmi ve velkých i malých společnostech napříč desítkami odvětví, včetně 5G infrastruktury a výroby. Společnost Apple založila svůj fond Advanced Manufacturing Fund na podporu prvotřídních inovací a vysoce kvalifikovaných pracovních míst ve výrobě v USA už v roce 2017.

.