Zavřít reklamu

Už dnes začínají předprodeje nového 24″ iMacu (2021) s čipem M1. Vyjma toho, co si o něm můžete nastudovat na webových stránkách Applu a podrobnostech, které jsme vám přinesli v jednotlivých článcích, se o něm rozpovídali i Colleen Novielli a Navpreet Kaloty. Učinili tak v podcastu Upgrade na Relay FM. A došlo i na sporné „bílé“ rámečky. Oba účinkující podcastu jsme mohli vidět i při představení nového iMacu. Colleen, vedoucí produktová marketingová manažerka pro Mac, jej celý uvedla, Navpreet, inženýrský programový manažer, pak hovořil zejména o jeho kameře, mikrofonech a reproduktorech. I když jsme se Navrpreetem setkali poprvé, Colleen jsme mohli vidět už na WWDC 2019, kde uvedla Pro Display XDR.

Barvy v první řadě 

Proč hraje letošní iMac všemi barvami? Colleen v podcastu vysvětlila, že je tomu jednoduše proto, že k tomu dozrál čas. Jednotlivé odstíny jsou navíc navrženy tak, aby uživatelům poskytovaly přizpůsobenější možnosti v tom ohledu, aby jejich nový iMac ladil s interiérem místnosti, ve které je umístěn. „Barvy jsou navrženy tak, aby přinesly pocit světla, optimismu a radosti. Myslím, že se všichni můžeme shodnout, že právě to v tuto chvíli každý potřebuje,“ vysvětlila.

Nový design iMacu je kontroverzní hned z několika důvodů. Tím nejvíce zmiňovaným je však bílý rámeček kolem displeje, po něm následuje sporná brada pod samotným displejem. Na obranu prvního Colleen vysvětlila, že je to spíše „světle šedá“, než ta typicky „Apple“ bílá, na kterou jsme zvyklí u jiných produktů společnosti. Na jejich obhajobu ještě uvádí, že nepřítomný ostrý kontrast mezi černou a interiérem, je v případě bílé barvy s interiérem o poznání plynulejší.

Brada hned následuje 

Pokud jde o bradu pod displejem, jedná se samozřejmě o nutný ústupek vzhledem k hardwaru, kterým je stroj osazen. Apple měl dvě možnosti, kterými jít. Udělat silnější zařízení bez brady, nebo udělat jej tak tenké, jaké je a přidat bradu. Jakou cestu zvolil, samozřejmě už víme. Celkově má nový iMac 2021 o půlku menší objem než předchozí 21,5″ iMac, který má navíc menší úhlopříčku displeje. Navpreet pak vysvětlil, že přechod na čip M1 v iMacu ovlivnil „každý jeho aspekt“. Kromě nového designu to zahrnovalo také takové věci, jako je osazení počítače porty USB-C/Thunderbolt, stejně jako unikátními reproduktory s Dolby Atmos a v neposlední řadě novým magnetický napájecím konektorem. Jeho piny jsou dokonale přizpůsobené magnetickému připojení, které je navíc tak pevné, aby nedošlo k náhodnému odpojení.

Magická klávesnice s otiskem prstů 

podcastu však došlo i na Magic Keyboard s Touch ID. Otázka směřovala na ten fakt, zda bude k dispozici i samostatně, protože Apple ji zatím nabízí jen k vyšším řadám iMacu s M1 procesorem a čtyřmi USB-C/Thunderbolt porty. I když na tuto otázku Colleen Novielli neodpověděla, zdůraznila, že bude tato klávesnice fungovat s jakýmkoli Macem s M1 čipem. Nabízí se k tomu tedy jedna spekulace. Tato klávesnice by byla ideální k použití nejen s Macem mini, ale i pokud byste používali MacBook Air a 13“ MacBook Pro s M1 čipy připojenými k externímu monitoru. Když zavítáte do Apple Online Store, společnost zde pořád nabízí Magic Mouse a Magic Trackpad ve svých druhých generacích, a to ve stříbrné barvě (za příplatek samozřejmě pořád i v té vesmírně šedé). A protože se iMac 2021 bude už od 30. dubna prodávat právě i v trošku usedlejší stříbrné barvě, tak právě ta jeho varianta klávesnice s Touch ID by se mohla do prodeje dostat i samostatně. U barevných kombinací by to příliš smysl nedávalo. Proč s tím nicméně dělá Apple takové tajnosti, je otázkou. Celý rozhovor si můžete poslechnout v 350 epizodě podcastu Upgrade na Relay FM. Najdete jej na webu Relay FM nebo v Apple Podcastech

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Cituji: Na jejich obhajobu ještě uvádí, že nepřítomný ostrý kontrast mezi černou a interiérem, je v případě bílé barvy s interiérem o poznání plynulejší.

    Ano, teto Colleen, nový 24″ iMac je pouze bytový doplněk. Na okrasu…

celý text

Čtěte více.