Zavřít reklamu

Pokud jste si někdy klasické EarPody či AirPody prohlíželi zblízka do detailu, možná jste se mohli pozastavit nad jedním prvkem. Přední strana sluchátek, která se vkládá do ucha, dává poměrně jasný smysl. Nachází se zde malý reproduktor pro výstup zvuku, který tak proudí přímo do uší uživatele. Prakticky stejný reproduktor se ale nachází i na zadní straně, v případě EarPods jej najdete i na samotné nožičce. K čemu ale slouží?

Tento druhý „reproduktor“ má však jednoduché opodstatnění. Ve skutečnosti hraje poměrně důležitou roli, obzvláště v případě tradičních drátových EarPods, které byly ze spodní strany nožičky kompletně uzavřené, jelikož těmito místy vedl samotný kabel. Bezdrátová sluchátka AirPods (Pro) jsou na tom o dost lépe vzhledem ke své otevřenější konstrukci, a proto u nich stejný prvek na nožičce nenajdeme.

Earpod vent

Pravdou ale je, že se o žádný reproduktor nejedná. Ve skutečnosti je tento otvor určen pro proudění vzduchu, což přímo Apple vysvětloval při samotném představení produktu. Právě proudění vzduchu je u takovéhoto produktu poměrně důležité, jelikož tak dochází k nesmírně potřebnému uvolnění tlaku, což má následně pozitivní vliv na výslednou kvalitu zvuku. Z hlediska kvality ovlivňuje zejména nízké, respektive basové tóny. Pokud máte doma ještě staré EarPods, nebo je dokonce pravidelně používáte, můžete se o tom sami přesvědčit. Dejte si v takovém případě sluchátka do uší, vyberte skladbu (nejlépe nějakou ze sekce bass boosted, v níž jsou zvýrazněné basové tóny) a následně zmiňovaný prvek z nožičky sluchátek zakryjte prstem. Rázem tak jakoby přijdete o všechny basy.

Jak už jsme zmínili výše, s tímto se už u bezdrátových sluchátek AirPods nesetkáte. Přestože ta jsou ze spodní strany stejně tak uzavřená, klíčové jsou otvory na hlavní části sluchátek, které slouží k úplně tomu samému a zajišťují tedy správné proudění vzduchu. U těchto modelů už tedy není tak jednoduché otvory překrýt. Ve finále se ale jedná o naprostou drobnost, které si drtivá většina uživatelů nikdy ani nevšimne.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.