Zavřít reklamu

Apple po boku nových iPhonů 14 a Apple Watch představil dlouho očekávaná sluchátka AirPods Pro 2. generace. Ta se dočkala poměrně zajímavých novinek, která je opět posouvají o několik kroků vpřed. Základem nové řady je zbrusu nový čipset Apple H2. Ten je přímo zodpovědný za většinu vylepšení v podobě lepšího režimu aktivního potlačení okolního hluku, režimu propustnosti či celkové kvality zvuku. V tomto ohledu také rozhodně nesmíme zapomenout zmínit příchod dotykového ovládání, integraci reproduktoru do bezdrátového nabíjecího pouzdra nebo čipu U1 pro precizní vyhledávání za pomoci Najít.

U toho to ale ještě nekončí. AirPods Pro 2. generace si také výrazně polepšily z hlediska výdrže baterie, dočkaly se dodatečného ušního nástavce velikosti XS či dokonce poutka pro uchycení pouzdra. Jak ale samotní uživatelé začali upozorňovat, nová generace s sebou také přináší poměrně zajímavou novinku. Apple u svých AirPods Pro 2. generace, stejně jako u ostatních sluchátek, nabízí možnost bezplatného gravírování. Vygravírovat na pouzdro si můžete například vaše jméno, emotikony a mnoho dalších. Volba je zkrátka na vás. V zahraničí si dokonce můžete nechat vygravírovat i Memoji. Co je však letošní specialitou, že při spárování či připojení AirPodů Pro 2 se gravírování zobrazí přímo i na náhledu ve vašem iPhonu. Jak je to vůbec možné?

Zobrazení gravírování v iOS

Jak už jsme zmínili výše, pokud si od Applu objednáte nová sluchátka AirPods Pro 2. generace a necháte si na jejich nabíjecí pouzdro přidat bezplatné gravírování, pak jej uvidíte nejen fyzicky při pohledu na samotné pouzdro, ale i v digitální podobě v rámci iOS. Jak to ostatně vypadá v reálu si můžete prohlédnout na níže přiloženém tweetu od @PezRadar. Otázkou ale je, jak je něco takového vlastně možné. Apple se totiž o této novince při prezentaci nové generace vůbec nezmínil a pořádně se o ní začalo mluvit až poté, co sluchátka vstoupila na trh – přestože je možnost vyobrazení gravírování zmíněna i na oficiální stránce o AirPods Pro 2.

Bohužel oficiální vysvětlení k tomu neexistuje a tak se můžeme jen domýšlet, jak to vlastně celé funguje. Svým způsobem je to však poměrně jasné. Jelikož gravírování přidává samotný Apple při objednání přes Apple Store Online, stačí už jen přiřadit konkrétní motiv k danému modelu AirPods, což už následně dokáže iOS automaticky identifikovat a podle toho vyobrazit správnou verzi. Stejně jako iPhony, iPady, Macy a další produkty, tak i každé AirPody mají své unikátní sériové číslo. Logicky se tedy jako možné řešení jeví propojení sériového čísla společně s konkrétním gravírováním.

S největší pravděpodobností tato novinka dorazila v tichosti společně s operačním systémem iOS 16. Otázkou však je, zda tato možnost zůstane exkluzivní pro AirPods Pro, nebo jestli ji Apple s příchodem dalších generací rozšíří i na ostatní modely. Na tyto odpovědi si však ještě budeme muset nějaký ten pátek počkat.

.