Zavřít reklamu

Koncem roku 2021 Apple představil očekávaná sluchátka AirPods 3. generace, které se dočkaly poměrně zajímavé změny designu a pár nových funkcí. Cupertinský gigant jejich podobu více přiblížil modelu Pro a obdařil je například podporou prostorového zvuku, lepší kvalitou zvuku a adaptivní ekvalizací. Navzdory tomu se však nesetkaly s takovým úspěchem jako předchozí generace a ve finále tak skončily spíše jako propadák. Jenže proč se třetí generaci nedostalo takového uznání, se kterým se mohla pyšnit právě generace druhá?

Za bídnou popularitu AirPods 3. generace může hned několik faktorů. Horší však je, že dost možná budou stejné důvody pronásledovat i očekávaného nástupce AirPods Pro. Před Apple se tak postavil poměrně zásadní problém, jehož vyřešení zabere nějaký ten čas, avšak skutečný výsledek nám ukáže až praxe. Pojďme si tedy posvítit na to, v čem se u současných AirPodů stala chyba a čím by si gigant mohl alespoň trošku pomoct.

AirPods 3 jsou propadák

Hned na začátku je ale vhodné zmínit jednu poměrně důležitou skutečnost. AirPods 3 rozhodně nejsou špatnými sluchátky, ba naopak. Pyšní se moderním designem, který skvěle zapadá do jablečného portfolia, nabízejí dobrou kvalitu zvuku, moderní funkce a hlavně dobře spolupracují se zbytkem jablečného ekosystému. Jejich hlavním problémem je ale právě jejich předchozí generace. Jak už bylo zmíněno výše, ta se setkala s velkou popularitou a jablíčkáři ji přijali s nadšením. Prakticky z ní udělali prodejní hit. To je hned prvním důvodem – AirPods se během své druhé generace značně rozšířily a pro spoustu uživatelů pak nemusí dávat smysl přechod na novější model, který zase tolik zásadních novinek nepřináší.

Co však bylo pro Apple dost možná nejhorší, je současná nabídka jablečných sluchátek. Apple totiž po boku AirPods 3 i nadále prodává AirPods 2, a to navíc za ještě nižší cenu. V oficiálním Online Storu jsou k dostání o 1200 Kč levněji než současná generace. To opět souvisí s tím, co jsme si zmínili výše. Třetí řada zkrátka pro většinu jablíčkářů nepřináší tolik novinek, aby byli ochotni si za ně připlatit. Svým způsobem jsou tak AirPods 2 tím hlavním viníkem současné situace.

AirPods 3. generace (2021)

Očekává Apple problémy u AirPods Pro 2?

Právě proto je otázkou, zdali se jablečná společnost s úplně stejnými problémy nesetká i v případě zmiňovaných AirPods Pro 2. generace. Současně dostupné spekulace totiž nezmiňují, že by u nich Apple plánoval jakoukoliv revoluci, podle čehož lze usuzovat jediné – zásadních změn se moc nedočkáme. Pokud by spekulace byly pravdivé (což samozřejmě nemusí), bude pro Apple asi lepší, když první generaci stáhne z prodeje a bude nabízet jen tu aktuální. Zdali se ale skutečně objeví takovéto problémy i u modelu Pro pochopitelně jistě nevíme a třeba nás Apple naopak příjemně překvapí.

.