Zavřít reklamu

Apple v roce 2019 vstoupil na trh služeb, kdy představil platformy jako Arcade,  TV+ a News+. Právě ve službách je dnes nemalá příležitost a není se tedy čemu divit, že se právě cupertinský gigant do tohoto segmentu pustil naplno. Rok poté navíc přidal další zajímavost  v podobě služby Fitness+. Její cíl je motivovat uživatele k pohybu, poskytnout jim řadu nutných informací a při samotném cvičení u nich monitorovat prakticky vše, co se jen dá (s využitím Apple Watch).

Fitness+ funguje jakožto jistá forma osobního trenéra, díky čemuž má být cvičení o něco snazší. Samozřejmě je také možné si jednotlivé tréninky pouštět například na Apple TV, přičemž nechybí ani nejrůznější výzvy, hudební žánry a podobně. Celé je to nesmírně jednoduché – předplatitel si může vybrat trenéra, délku tréninku, styl a následně už jen kopírovat to, co předcvičuje osoba na obrazovce. Je v tom ale jeden háček. Služba totiž odstartovala pouze v Austrálii, Kanadě, Irsku, Novém Zélandu, Spojených státech a Velké Británii.

Další omezená služba od Applu

Jak už jsme zmínili výše, služba byla nejprve dostupná pouze v anglicky-mluvících zemích. Na druhou Apple již tehdy sliboval její rozšíření, což se ve finále také stalo – rok poté se služba rozšířila do Rakouska, Brazílie, Kolumbie, Francie, Německa, Indonésie, Itálie, Malajsie, Mexika, Portugalska, Ruska, Saúdské Arábie, Španělska, Švýcarska a Spojených arabských emirátů. Co ale my? V Česku a na Slovensku Fitness+ bohužel není k dispozici a na případný příchod si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Stejně tak je na místě zmínit, že se nejedná o žádnou neobvyklou situaci, ba naopak. Ze strany Applu jsme zvyklí na to, že při zavádění nových služeb se nejprve zaměřuje na vyhrazené (anglicky-mluvící) trhy, čímž si značně usnadňuje práci. Vše je totiž pro všechny k dispozici v jednom jazyce. Úplně stejně tomu je například s platformou Apple News+. Ačkoliv ji Apple představil před více než třemi lety, tak ani přesto nemáme možnost si ji předplatit. Zároveň tak gigant získává cenný čas pro otestování a vychytání veškerých much, které může před vstupem na další trh dopilovat.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Proč není Fitness+ v Česku

Konkrétní důvod k tomu, proč služba Fitness+ ještě není k dispozici v Česku nebo na Slovensku, bohužel nevíme a dost možná ani vědět nebudeme. Apple se totiž k těmto věcem nevyjadřuje. Na internetu se každopádně objevily docela pochopitelné spekulace. Podle některých jablíčkářů Apple nechce přinést službu takovýchto rozměrů do zemí, ve kterých neovládá jazyk. V tomto ohledu lze argumentovat možností angličtiny, které už dnes stejně skoro každý rozumí. Bohužel ani to není dost možná dostačující. Někteří fanoušci totiž zmiňovali, že tím by docházelo k rozdělování společnosti. Ti, kteří jazyk neumí, by byli znevýhodněni a prakticky by službu nemohli používat.

Ve finále by tato myšlenka nemusela být tak daleko od pravdy. Ostatně velice podobně je tomu i v případě HomePodů mini. Ty se totiž oficiálně v Česku neprodávají, jelikož zde nemáme podporu pro českou Siri. Chytrého asistenta bychom tedy nemohli ovládat prostřednictvím zdejšího úředního jazyka. HomePody mini jdou ale na druhou stranu přivézt a prodávat neoficiálně. Takový postup však u služeb pochopitelně není možný.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více