Zavřít reklamu

Mac můžete podobně jako iPhone nebo třeba iPad využívat kromě jiného také k tvorbě, správě a sdílení poznámek. K tomuto účelu existuje celá řada více či méně povedených aplikací, z nichž každá vyhovuje uživatelům s jinými potřebami a nároky. V dnešním článku si představíme pět z nich.

OneNote

OneNote od Microsoftu je opravdu velmi povedená multiplatformní aplikace, kterou můžete využívat nejen na vašem iPhonu či iPadu (kde si mimochodem skvěle rozumí s Apple Pencil), ale také na Macu. OneNote nabízí spoustu možností pro psaní, úpravu, správu i sdílení poznámek a textů všeho druhu. Využít zde můžete několik druhů papíru, stejně jako nejrůznější nástroje pro psaní, kreslení, skicování nebo anotaci. Skvělou funkcí je také možnost vytváření odlišných poznámkových bloků.

Aplikace OneNote stáhnete bezplatně zde.

Joplin

Dalším zajímavým nástrojem pro pořizování poznámek na Macu je Joplin. Jedná se o open-source aplikaci, která kromě jiného nabízí také podporu mediálních souborů včetně audia, PDF souborů, a sdílení přes cloud. Joplin je multiplatformní aplikace, která nabízí také podporu pluginů a rozšíření pro všechny možné účely, a nabízí taktéž možnosti sdílení a spolupráce.

Aplikaci Joplin stáhnete zde.

Notion

Pokud hledáte opravdu výkonnou, multiplatfornní, víceúčelovou a funkcemi i možnostmi doslova nabitou aplikaci, rozhodně byste měli sáhnout po Notion. Kromě tradičních poznámek můžete Notion na Macu využít také k tvorbě seznamů, sdílení a správě úkolů, ale třeba také k návrhům kódu, vytváření rozsáhlejších projektů a dalším účelům. Notion nabízí podporu multimediálního obsahu, spolupráce v reálném čase, podporu šablon a spoustu dalšího.

Aplikaci Notion stáhnete zde.

Bear

Bear je multiplatformní aplikace se skvěle zpracovaným uživatelským rozhraním, která vám poskytne vše, co potřebujete k tvorbě poznámek na Macu. Kromě poznámek zde můžete vytvářet také seznamy a další podobný typ obsahu, Bear nabízí také možnost přidávání multimédií, podporu motivů, šifrování, i bohaté možnosti exportu do různých formátů od HTML přes PDF až po EPUB.

Aplikace Bear stáhnete zde.

Poznámky

Pokud vás nezaujala ani jedna z aplikací v našem dnešním výběru, můžete zkusit dát šanci nativním Poznámkám. Tuto aplikaci budete mít k dispozici na všech vašich Apple zařízeních (bohužel s výjimkou Apple Watch). Poznámky od Applu nabízí možnost přidávání odkazů, obrázků a dalšího obsahu, možnost základních úprav textu, sdílení, vytváření složek a řadu dalších funkcí. Apple na svých nativních Poznámkách poslední dobou pečlivě pracuje, proto je tento nástroj pro základní potřeby naprosto postačující.

.