Zavřít reklamu

Když Steve Jobs před jedenácti lety v San Franciscu představil vůbec první iPad, lidé si ho takřka ihned zamilovali. Takovéto zařízení totiž na trh přinesl takzvaně svěží vítr a vyplnilo mezeru mezi iPhonem a Macem. Právě tablet je totiž v mnoha ohledech podstatně lepší volbou než dva zmiňované produkty, což si Apple plně uvědomoval a roky pracoval na spolehlivém řešení. Samotný iPad si každopádně prošel poměrně dlouhou cestou ještě předtím, než byl vůbec světu vůbec představen.

Steve Jobs iPad 2010
Představení prvního iPadu v roce 2010 Zdroj: MacRumors

Aktuálně internet obletěly nové snímky prototypu vůbec prvního iPadu, na kterých si můžeme na první pohled povšimnout jedné neobyčejnosti. O jejich sdílení se postaral twitterový účet uživatele Giulio Zompetti, který je známý pro sbírání vzácných jablečných kousků a svou vytříbenou sbírkou. Na fotkách si můžeme povšimnout, že prototyp byl vybaven dvěma 30pinovými porty namísto jednoho. Zatímco jeden se nachází klasicky na spodní straně, druhý byl na levém boku. Z toho je tedy patrné, že Apple původně zamýšlel systém pro duální dockování iPadu a dokonce šlo zařízení takto nabíjet současně z obou portů.

Podle informací od sběratele Zompettiho byl druhý port odstraněn ve fázi designových kontrol. Cupertinská společnost své produkty vyvíjí ve třech fázích – nejprve probíhají inženýrské validační testy, poté následuje kontrola designu a provedení a v závěru se ověřuje produkce. Nejedná se ani o první zmínku o takovémto zařízení. Již v roce 2012 se na eBayi vydražil prototyp prvního iPadu, který byl taktéž vybaven dvěma stejnými porty. Úniky z několika posledních let naznačují, že myšlenku dvou portů téměř na poslední chvíli smetl přímo Steve Jobs ze stolu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více