Zavřít reklamu

Už dávno není pravidlem, že ty nejzajímavější fotografie byly pořízeny na drahé zrcadlovky. Fotografování mobilem během posledních let přešlo ze stavu okrajové záležitosti do nejčastěji využívané metody, jak zachytit zajímavou scenérii. Z velké části se na tom podílela vzrůstající kvalita fotoaparátů zabudovaných do chytrých telefonů a jednoduchost softwaru, díky čemuž může dnes fotit prakticky každý.

Vůbec nejčastěji využívaným zařízením pro fotografování je iPhone, čehož využili i organizátoři soutěže zvané iPhone Photography Awards, která se zaměřuje na fotografie pořízené právě smartphony od Applu. V průběhu včerejšího dne byly vyhlášeny vítězné snímky již 12. ročníku a nutno podotknout, že některé z nich stojí za to. Navíc, jistý druh uznání si odnesl i Čech Kamil Žemlička, který se prosadil se svým panoramatickým snímkem.

Nejvyšší cenu (tzv. Grand Prize) si odnesla 23letá Gabriella Cigliano z Itálie, a to díky svému snímku „Big Sister“ (Velká sestra), který byl pořízen na iPhone X v Zanzibaru. První místo získal portugalec Diogo Lage se snímkem „Sea Stripes“ (Mořské pruhy) zachyceným na iPhone SE na pláži Santa Rita Beach. Na druhé příčce se pak umístil snímek „Sorry, no movie today“ (Pardon, dnes film nebude), jehož autorem je Rus Yuliya Ibraeva, který fotografii pořídil na iPhone 7 Plus v Římě. A třetí místo si vysloužil Peng Hao z Číny díky svému snímku „Come Across“ vyfoceném na iPhone X v Nevadské poušti během písečné bouře.

Uznání míří i do Česka

iPhone Photography Awards je prestižní fotografická soutěž. O to pyšnější můžeme být, že v letošním ročníku najdeme i českou stopu. Čestné uznání si totiž odnesl i Kamil Žemlička z Česka, který porotu zaujal svým panoramatickým snímkem. Kamil se přitom v soutěži objevil už podruhé – vloni jako jako jediný Čech uspěl hned se třemi svými fotografiemi, se dvěma v kategorii panorama a jednou v kategorii příroda.

66860364_3095414607143152_4081174346674995200_n
.