Zavřít reklamu

Jak na Macu změnit cíl ukládání snímků obrazovky? Pokud na Macu často pořizujete nejrůznější screenshoty, možná si přejete, aby se automaticky ukládaly do jedné specifické složky. Jednou z možností je pořízený screenshot vždy ručně přesunout na požadované místo. Mac vám ale umožńuje také nastavení automatického ukládání do vámi zvoleného místa.

Pořízení snímku obrazovky na Macu je poměrně jednoduché, ale některé prvky tohoto procesu zůstávají záhadou. Začátečníci si možná neuvědomují, kam se snímek obrazovky ukládá, protože ve výchozím nastavení se ukládá na plochu a nikoliv do schránky, jako je tomu například ve Windows. Ale ani poměrně pokročilí uživatelé si nemusí být vědomi toho, že můžete změnit místo uložení – což byste možná chtěli udělat, pokud se vaše plocha Macu stává opravdu nepřehlednou.

Kam se ukládají snímky obrazovky na Macu?

Ve výchozím nastavení se snímky obrazovky neboli screenshoty na Macu ukládají na plochu, a mají název ve stylu Snímek obrazovky 2023-09-28 v 16.20.56, který označuje datum a čas pořízení snímku obrazovky. V našem dnešním návodu vám ukážeme, jak na Macu nastavit, aby se screenshoty ukládaly automaticky na vámi určené místo.

  • Pořiďte snímek obrazovky za pomoci klávesové zkratky Cmd + Shift + 5.
  • Klikněte na Volby.
  • V sekci Uložit do.. klikněte na Jiné umístění.
  • Zvolte požadovanou složku, případně vytvořte novou.

Hotovo. Tímto způsobem můžete na vašem Macu nastavit, kam se budou automaticky ukládat všechny snímky obrazovky, které pořídíte. Nic dalšího už není potřeba nastavovat. Pokud vám stávající umístění nebude z jakýchkoliv důvodů vyhovovat, můžete jej stejným postupem snadno změnit.

.