Zavřít reklamu

Snímky obrazovky většina z nás vytváří každý den, a to jak na iPhonu či iPadu, tak i na Macu. Využíváme je například k rychlému sdílení nějakých informací, popřípadě když si chceme rychle něco uložit, anebo s někým sdílet něco zajímavého. Samozřejmě je vždy možné určitý obsah zkopírovat a vložit, každopádně vytvoření snímku obrazovky je vždy rychlejší a pohodlnější. V rámci macOS se každopádně snímky obrazovky ukládají do formátu PNG, což nemusí být pro některé uživatele vhodné. Tento formát totiž především zabírá více místa v úložišti. Dobrou zprávou je, že i na tohle v Applu mysleli a formát snímků obrazovky lze přepnout.

Jak na Macu nastavit, aby se snímky obrazovky ukládaly jako JPG

Pokud byste na Macu chtěli změnit výchozí formát snímků obrazovky z PNG na JPG (či jiný), tak se s níže uvedeným postupem nejedná o nic složitého. Celý proces se provádí v rámci Terminálu. Postupujte tedy následovně:

  • Prvně je nutné, abyste si na Macu otevřeli nativní aplikaci Terminál.
    • Terminál najdete v Aplikacích ve složce Utility, anebo jej spustíte pomocí Spotlightu.
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí malé okno, do kterého se vkládají příkazy.
  • Nyní je nutné, abyste si zkopírovali níže uvedený příkaz:
defaults write com.apple.screencapture type jpg;killall SystemUIServer
  • Po zkopírování příkaz klasickým způsobem do okna Terminálu vložte.
  • Jakmile tak učiníte, tak stačí stisknout klávesu Enter, čímž se příkaz provede.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy pomocí Terminálu nastavit, aby se snímky obrazovky na Macu ukládaly jako JPG. Pokud byste chtěli zvolit jiný formát, tak stačí, abyste v příkazu přepsali příponu jpg na jinou příponu, kterou si stačí zvolit. Pokud byste tedy chtěli nastavit, aby se snímky obrazovky opětovně ukládaly ve formátu PNG, tak stačí, abyste příponu přepsali na png, popřípadě stačí využít příkaz níže:

defaults write com.apple.screencapture type png;killall SystemUIServer

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více