Zavřít reklamu

Během současných protipandemických opatření se vývoj her pro některé videoherní společnosti značně zkomplikoval. To dokládá řada odkladů projektů, které měly už dávno být na pultech obchodů. Taková situace však zřejmě netrápí nezávislé vývojáře. Zatímco si tak například šesté Far Cry zahrajeme v nedohledné budoucnosti, menší segment trhu stále produkuje hry jako na běžícím pásu. A někdy takové hry dokonce komentují tu stejnou komplikovanou situaci. Nová adventura The World After se totiž odehrává během covidového lockdownu a vezme vás na dobrodružství po francouzském venkově, během kterého odkryjete záhadnou povahu vašich nočních mur.

Hlavní roli si ve hře střihne Vincent, spisovatel, který během pandemie utekl z města na venkov, aby mohl pokračovat v práci na své nové knize. Trápí ho ale podivné sny, které ho nakonec přimějí k tomu, aby prozkoumal okolí svého prozatimního obydlí. Objeví v sobě při tom schopnost libovolně přepínat mezi dnem a nocí. V tu chvíli ho ale také začne pronásledovat děsivé monstrum. Z The World After se poté stává klasické point and click adventura s množstvím logických hádanek. Oproti svým konkurentům má však jednu věc, co ji odlišuje od ostatních.

Z přiložených obrázků jste už určitě poznali, že co týče vizuálu není hra úplně obyčejná. Jako jedna z mála adventur totiž nevyužívá počítačem generovanou grafiku, ale záběry opravdových lidí a lokací. Na The World After se při produkci podíleli lidé se zkušenostmi z filmového průmyslu, obsažené záběry jsou tak opravdu pěkné. Pokud se chcete sami přenést do prostředí strašidelného francouzského venkova, můžete tak učinit již nyní, kdy navíc vývojáři na hru nabízejí hezkou zaváděcí slevu.

 Hru The World After můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více