Zavřít reklamu

Hororová novinka od studia ClawsDev přichází se zajímavým nápadem. Deva: The Haunted Game vám totiž nenabídne jen jednu, ale rovnou čtyři rozdílné hry. Jak je to možné? Vývojáři hru prodávají jako objekt posedlý zlem. V Deva tak budete sledovat příběhy takového starodávného zla v různých časových obdobích. Hra vám ukáže svůj démonický zrod v sedmnáctém století a postupně se dostane až do současnosti, ve které se zlo mezi jedničkami a nulami dostane i k vám.

V každé ze čtyřech herních období, kam během hraní zamíříte, vám Deva nabídne zcela unikátní hratelnost. V sedmnáctém století budete hrát dvourozměnou retro střílečku, na konci osmdesátých letech se zlo vrátí v trojrozměrné adventuře, v devadesátkách zažijete masakr na střední škole a nakonec v současnosti si užijete hru z „pohledu druhé osoby“, kdy budete navigovat hlavního hrdinu pomocí záběrů na bezpečnostních kamerách. Jedná se tak o hru, která dokáže nabídnout rozmanitou a diametrálně odlišnou hratelnost. Jednou z takových podobných her byl například opěvovaný a podivný Nier. Dokáže se mu ale Deva kvalitativně vyrovnat?

Deva si zaslouží pozornost už jen kvůli svému odvážnému konceptu. Vyvinout a pořádně otestovat ne jednu, ale rovnou čtyři hry, vyžaduje velké množství úsilí. Podle prvních reakcí se takový husarský kousek vývojářům bohužel příliš nepovedl. Pokud se ale chcete sami podívat, jak taková hra funguje, určitě se vám Deva vryje po zahrání do paměti. Ať už negativně, nebo pozitivně, musíte už posoudit sami.

 Hru Incredibox můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více