Zavřít reklamu

Pokud si právě vybíráte Apple Watch, tak jste se určitě pozastavili nad otázkou, který model si vlastně vybrat. Aktuálně totiž Apple prodává hned tři varianty, kdy jde jmenovitě o nejnovější Series 7, loňský model SE a „stařičké“ Series 3. Všechny tři generace přitom pochopitelně cílí na odlišné cílové skupiny, kvůli čemuž může být lehce matoucí, pro který z nich se vlastně rozhodnout. Na tohle téma si v tomto článku v rychlosti posvítíme a poradíme, pro koho jsou jaké Apple Watch ty (co možná) nejlepší.

Apple Watch Series 7

Začněme od toho nejlepšího. Tím jsou samozřejmě Apple Watch Series 7, jejíchž předprodej se mimo jiné spustil teprve dnes. Jedná se o to nejlepší, co momentálně od Applu můžete získat. Tento model nabízí doposud největší displej, díky čemuž jsou veškeré notifikace a texty o poznání čitelnější, čehož cupertinský gigant dosáhl zmenšením okrajů (v porovnání s předcházejícími generacemi). Právě displej je to, na co je Apple u Series 7 nejvíce hrdý. Samozřejmě pak nechybí ani možnost always-on pro neustále zobrazování času.

Zároveň by se mělo jednat o doposud nejodolnější Apple Watch vůbec, které také nabízejí odolnost vůči prachu dle normy IP6X a voděodolnost WR50 pro plavání. Jablečné hodinky jsou obecně také skvělým pomocníkem při péči o zdraví. Konkrétně si poradí s monitorování srdečního tepu, dokážou upozornit na rychlý/pomalý či nepravidelný rytmus, změřit saturaci kyslíku v krvi, nabízejí EKG, dokážou detekovat pád a případně také samy zavolat pomoc, čímž už mimochodem zachránily několik lidských životů. Apple Watch Series 7 jsou také skvělým parťákem pro monitorování vašich fyzických aktivit. Analyzovat dokážou například cvičení či výkon v nejrůznějších sportech a motivovat vás tak k dalším aktivitám.

Apple Watch: Porovnání displejů

V závěru ještě dokáže potěšit přítomnost funkce pro monitorování spánku a rychlé nabíjení, kdy díky použití USB-C kabelu dokážete nejnovější Apple Watch nabít z 0 % na 80 % za pouhých 45 minut. Pokud byste navíc spěchali, tak za 8 minut získáte dostatek „šťávy“ na 8hodinové monitorování spánku. Možností je každopádně daleko více. Na jablečné hodinky je totiž k dostání řada nejrůznějších aplikací, které mohou pomoci například s hubnutím, produktivitou, zahnáním nudy a podobně, přičemž hodinky lze také využít i pro placení prostřednictvím Apple Pay.

Apple Watch Series 7 primárně cílí na uživatele, kteří očekávají od chytrých hodinek jen to nejlepší. Tento model je pochopitelně nabitý nejnovějšími technologiemi, díky čemuž dokážou pokrýt prakticky všechny možné potřeby. Veškerý obsah je navíc skvěle čitelný díky použití pokročilého displeje. Series 7 jsou k dostání ve verzi s 41mm a 45mm pouzdrem.

Apple Watch SE

Každý však nepotřebuje ty úplně nejlepší hodinky a namísto toho by raději ušetřil. Skvělými hodinkami v poměru cena/výkon jsou Apple Watch SE, které přinášejí to nejlepší ze samotné produktové řady za dostupnou cenu. Tento kousek byl konkrétně představen vloni po boku Apple Watch Series 6 a stále se tak jedná o relativně novější model. Navzdory tomu však mají i slabší místa, kde se na zmiňované modely Series 7 a 6 zkrátka nechytají. Jmenovitě se jedná o absenci senzoru pro měření EKG, always-on displeje. Samotná obrazovka je navíc v porovnání s nejnovějším přírůstkem do rodiny jablečných hodinek o něco menší, a to kvůli větším rámečkům. Hodinky se navíc prodávají ve velikostech s 40 a 44mm pouzdrem.

Všechny ostatní funkce, které jsme zmínili i u Apple Watch Series 7, tomuto modelu každopádně nechybí. Přesně proto se jedná o parádní volbu za relativně dostupnou cenu, která si s přehledem poradí například s monitorováním vašich fyzických aktivit, spánku a řadou aplikací třetí strany. Pokud však nepotřebujete EKG a always-on displej a rádi byste nějaký ten tisíc ušetřili, tak jsou pro vás Apple Watch SE tou nejlepší možnou volbou.

Apple Watch Series 3

V závěru tady ještě máme Apple Watch Series 3 z roku 2017, které Apple z nějaké důvodu stále oficiálně prodává. Jedná se o takzvaný vstupní model do světa jablečných hodinek, který však cílí na ty úplně nejméně náročné uživatele. V porovnání s modely SE a Series 7 jsou totiž tyto „watchky“ značně pozadu. Již na první pohled je patrný jejich podstatně menší displej, který je způsoben podstatně většími rámečky okolo displeje. Navzdory tomu si však dokážou poradit s monitorováním aktivit, zaznamenáváním tréninků, příjmem notifikací a hovorů, měřením srdečního tepu či placením skrze Apple Pay.

Největší limitace ale přichází v případě úložiště. Zatímco Apple Watch Series 7 a SE nabízejí 32 GB, tak u Series 3 se jedná jen o 8 GB. Kvůli tomu bylo prakticky nemožné tento model vůbec aktualizovat na novější verzi watchOS. Dokonce i samotný systém uživatele v takovém případě upozorňoval, aby nejprve hodinky odpároval a resetoval je. Tento problém každopádně vyřešil nejnovější watchOS 8. Nabízí se ale otázka, jak tomu bude v budoucnu a zdali vůbec budou podporovány nadcházející systémy. Apple Watch Series 3 se z tohoto důvodu hodí pravděpodobně jen skutečně pro ty nejméně náročné, pro které je klíčové pouze zobrazování času a čtení notifikací. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v níže přiloženém článku.

.