Zavřít reklamu

Je to několik minut nazpátek, co jsme na našem magazínu publikovali unboxing iPhonu 12 Pro Max. Právě tento model, společně s 12 mini, se dnes oficiálně začíná prodávat. Nový iPhone 12 Pro Max jsem měl možnost využívat již po dobu několika desítek minut, během kterých jsem si na něj vybudoval určitý názor. Podrobně se na vše samozřejmě společně podíváme v kompletní recenzi, kterou uveřejníme za několik málo dní. Ještě před tím bych se s vámi ale rád podělil o první dojmy z největšího iPhonu 12. Ne nadarmo se totiž říká, že je první dojem vždy nejdůležitější – a nikoliv jen v mezilidských vztazích.

Když Apple na říjnové konferenci představil nové iPhony 12, tak si většina jablečných příznivců oddechla – doopravdy jsme se totiž dočkali hranatého designu, který v současné době najdete například u iPadu Pro a Air, stejně tak měl podobný design také iPhone 5 a 4. Po navrácení se k hranatému designu volali lidé již po dobu několika let a vzhledem k dokončení tříletého cyklu, po kterém Apple vždy výrazně zasazuje do designu jablečných telefonů, bylo prakticky jasné, že se určitých změn letos doopravdy dočkáme. Osobně mě už tento design ničím nepřekvapí, jelikož jsem možnost držet v ruce jak iPhone 12, tak 12 Pro. Doteď si ale vzpomínám na ten skvělý pocit, když jsem nový, hranatý iPhone 12 chytil do ruky a řekl jsem si „to je ono“. Hranaté tělo se naprosto perfektně drží a rozhodně při používání nemáte pocit, že by vám zařízení mělo vypadnout z dlaně. Díky hranám se zařízení více „zakousne“ do ruky, samozřejmě ale nikoliv tak moc, že by vás to mělo bolet.

iPhone 12 Pro Max zadní strana
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nutno podotknout, že design byl, je a vždy bude subjektivní záležitostí. Co tedy může jednomu uživateli vyhovovat, nemusí automaticky vyhovovat tomu druhému. Zajímavé je to také s velikostí největšího iPhonu 12 Pro Max. Osobně již po dobu dvou let vlastním iPhone XS a už tehdy jsem si začal pohrávat s myšlenou, že bych šel do většího „Maxe“. Nakonec z toho ale sešlo a po stránce velikosti jsem s klasickou verzí spokojený. Větší verzi iPhonu od té doby držím asi poprvé a musím říct, že při prvních minutách používání je 12 Pro Max zcela očekávaně naprosto obrovský. Postupem času jsem si ale na obrovskou 6.7″ obrazovku začal zvykat a po několika desítkách minut jsem ve finále zjistil, že by mi velikost displeje s největší pravděpodobností vyhovovala. V tomto případě se mnou ale dost možná budou někteří z vás nesouhlasit, jelikož pro mnoho uživatelů je 6.7″ displej už moc. Každopádně je tady jedna věc, která mě od případné koupě největšího z největších odrazuje – jedná se o multitasking.

Když si koupíte iPhone 12 Pro Max, který disponuje 6.7″ displejem, což je pro zajímavost oproti 11 Pro Max o 0.2″ více, tak očekáváte, že na tak velké ploše budete schopni být o mnoho produktivnější, než na menším displeji. Opak je však pravdou, jelikož iPhone 12 Pro Max, oproti menším verzím, z hlediska multitaskingu neumí vůbec nic (navíc). Na tak velkém displeji by prostě a jednoduše podle mého názoru neměl být problém alespoň spustit dvě aplikace vedle sebe. Samozřejmě můžete využít Obraz v obraze u videí, každopádně ten si dokážu perfektně užít i na 5.8″ iPhonu XS – zde tedy veškeré možnosti multitaskingu končí. Když to svým způsobem přeženu, tak před několika lety bylo 7″ zařízení považováno za tablet a co si budeme nalhávat, velikost displeje 12 Pro Max se 7″ blíží. I přesto se ale pořád funkčně jedná o totožné zařízení s 12 Pro, takže ve finále nevidím důvod, proč bych měl určitou formu kompaktnosti vyměnit za většího bratříčka. Někteří z vás by mohli namítat, že má iPhone 12 Pro Max lepší fotosoustavu – to je sice pravda, ale rozdíl ve finále nebude vůbec velký.

Co se týče kvality 6.7″ OLED displeje, který nese označení Super Retina XDR, tak se klasicky nemáme moc o čem bavit – iPhony měly oproti konkurenci vždy naprosto perfektní displeje a „dvanáctky“ to pouze potvrzují. Barvy jsou pestré, maximální úroveň jasu vás překvapí a všeobecně vám ani nebude vadit, že jsme se nedočkali panelu s obnovovací frekvencí 120 Hz. Vše je velmi plynulé a mohu potvrdit, že právě displej je opravdu silnou stránkou jablečných telefonů. Nutno podotknout, že osobně rozdíly vnímám i přesto, že můj iPhone XS OLED displejem disponuje. Co teprv jedinci, kteří mají například iPhone 11 či starší telefon s obyčejným LCD displejem – ti budou radostí bez sebe. Jedinou vadou na kráse tohoto displeje je stále obrovský výřez pro Face ID. Právě zde dle mého Apple decentně zaspal a nezbývá nám nic jiného než doufat, že příští rok ke zmenšení, či kompletnímu odstranění, konečně dojde. Problém s 12 Pro Max nebudete mít ani po výkonnostní stránce. O veškeré výpočty se stará nejmodernější a nadčasový čip A14 Bionic. Ten nemá problém s přehráváním videí či procházením webu, a to ani při provádění procesů na pozadí, kterých po prvním spuštění běží víc než dost.

iPhone 12 Pro Max přední strana
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Jak už jsem zmínil výše, tak mě osobně 12 Pro Max žádným extrémním způsobem nepřekvapí. Každopádně jedinec, který bude „dvanáctku“ držet v ruce poprvé, se musí připravit na šok na všech frontách. iPhone 12 Pro Max je telefon určen pro ty nejnáročnější, byť je rozhodně škoda prakticky neexistujícího multitaskingu. Podrobněji se na iPhone 12 Pro Max podíváme v recenzi, kterou uveřejníme již za několik dní.

  • iPhone 12 můžete zakoupit kromě Apple.com například na Alze

Diskuze k článku

    V minulosti jsem dal největší variantě šanci celý týden a ani tak jsem si nezvykl. Když jsem pak po týdnu vzal do ruky opět standardní velikost, tak jsem byl nadšený z toho, jak skvěle se drží. Ale je to o osobních preferencích. Někdo prostě má rád velké placky a Max mu bude vyhovovat, přitom ale nesouhlasím s tím, že 12 Pro Max je určen pro ty nejnáročnější. Vůbec ne. Je určen těm, kterým vyhovuje, přičemž ta velikost s tím nesouvisí, protože nejnáročnější uživatel může stejně tak upřednostnit variantu mini, protože je zkrátka náročný ve více ohledech a jedním z nich je rozumná velikost pro manipulaci v jedné ruce a nošení v kterékoliv kapse. Naročný uživatel neznamená nutně touhu po velikém displeji telefonu. A upřímně – náročný “applista” má kromě iPhonu i iPad a pro něj je displej iPhonu 12 Max pořád malý a omezený tím multitaskingem, který je na iPadech hodně jinde.

    Taky si myslím, že jsem náročný uživatel, ale jdu varianty iPhone mini. Kromě iPhonu používám ještě nejnovější iPady mini a Pro a velký Macbook Pro. iPhone 12 Pro Max by mě potešil vlastnostmi focení, ale jinak mě osobně nedává smysl. Do mojí sestavy zcela jasně zapadá varianta mini, která se skvěle drží v ruce bez obav z vypadnutí a pohodlně jí strčím do kapsy kalhot. Tohle je moje verze náročného uživatele. Kdybych nebyl náročný, tak mi stačí iPhone klidně o několik generací zpátky.

    Muj tchan je narocny. Blbe vidi, tak chce ten nejvetsi. Kvalita fotaku je mu tam skoro u pr****. Pro jeho styl foceni by mu stacil iPhone 4, ale prohlizet si to chce na Maxu. Multitasking je pro nej cizi slovo, co je uvnitr za svaba a kolik to ma pameti, to by mu stejne nic nereklo. A chce FID. TID na ty jeho prsty nefunguje moc spolehlive. Takze v nekterych ohledech je fakt narocny a chce Max. Moje dcera je taky narocna. Chce cerveny telefon a ne moc velky. Jejimu stupni narocnosti bohuzel ani jeden iPhone 12 Pro nevyhovuje. Je az tak narocna, ze dostane mini product red. Takze jak je to s tim telefonem pro nejnarocnejsi? :-D

celý text

Čtěte více