Zavřít reklamu

Pokud v posledních týdnech sledujete dění ohledně jablečné společnosti, tak už si zajisté koušete nehty a čekáte na uveřejnění dne, kdy Apple představí nový iPhone 12. Je tradicí, že kalifornský gigant na každou svou konferenci rozesílá vybraným médiím a jedincům pozvánky. Na prstech jedné ruky byste dokázali spočítat, kolik těchto pozvánek jablečná společnost během jednoho roku pošle. Právě dnešek se stal jedním z těchto výjimečných dní – Apple totiž před malou chvílí vybraným novinářům pozvánky na konferenci, na které už stoprocentně dojde k představení nových iPhonů 12, poslal. Konkrétně se představení uskuteční v úterý, 13. října v Divadle Steva Jobse, klasicky od 19:00 našeho času.

Apple oznámil, kdy představí nový iPhone 12
Zdroj: Apple.com

Kalifornský gigant má ve zvyku nové iPhony představovat v září – takto tomu tedy bylo tradičně v minulých letech. Jistě mi však dáte za pravdu, že v letošním roce je jinak úplně všechno, a to především pandemii koronaviru, která se neustále rozrůstá. Právě tato pandemie způsobila jisté „pozastavení“ celého světa, což se samozřejmě podepsalo i na těch největších technologických společnostech, mezi které Apple bez debat patří. V důsledku toho bylo nutné představení nových iPhonů 12 o několik týdnů odložit, a to právě na měsíc říjen. V září samozřejmě konference už proběhla, neodehrávala se však v klasickém duchu, jelikož došlo „pouze“ k představení nových Apple Watch Series 6 a SE, společně s novými iPady. Všichni jableční příznivci se ale konečně onoho magického data dočkali a nyní už je prakticky jasné, kdy nové iPhony 12 spatří světlo světa.

Makety a koncept iPhone 12:

Vzhledem k posunutí představení nových iPhonů 12 se neočekává, že by spuštění prodejů mělo být bůhvíjak vzdálené. Letos se konkrétně počítá s celkově čtyřmi novými modely jablečného telefonu, konkrétně se nejspíše bude jednat o iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Tato našlapaná zařízení nabídnou procesor A14 Bionic, který již tepe v iPadu Air čtvrté generace, vylepšenou fotosoustavu, design podobný iPhone 4 a možná také lepší displej. Co se týče dalších funkcí a novinek, které iPhony 12 přinesou, tak už si doopravdy budeme muset počkat na samotnou konferenci. K dispozici jsou samozřejmě všemožné zprávy z úniků, které jsou často přesné, každopádně není úplně správné na ně stoprocentně spoléhat. Zároveň není úplně jasné, zdali se kromě iPhonů dočkáme také představení jiných produktů – ve hře jsou například lokalizační přívěsky AirTags či nabíjecí podložka AirPower, na které údajně Apple znova pracuje. O všem podstatném vás budeme samozřejmě informovat na magazínu Jablíčkář, popřípadě na sesterském magazínu Letem světem Applem.

.