Zavřít reklamu

První dojmy nemají hodnotit kvality zařízení. Mají přinést to, jak je daný produkt vnímán po seznámením se s ním. Oproti tomu, jak je krabička iPhonu 13 Pro Max ve skutečnosti malá, překvapí vás, jak obrovské zařízení ukrývá. Ono zařízení je ale skutečně nabušené technologiemi až k prasknutí. Před samotným zapnutím zařízení samozřejmě jako první posuzujete jeho rozměry. Pokud se bojíte, že je pro vás největší iPhone příliš velký, nejspíš tomu tak i bude. Dosud jsem byl uživatelem iPhonu XS Max a už to bylo hodně velké zařízení. 13 Pro Max je samozřejmě větší, ale zároveň i těžší a ony rozdíly nejsou úplně zanedbatelné. Díky změně zaobleného rámu v ostře řezaný se prostě drží jinak, to ale víme už z generace iPhonů 12. Pokud si však myslíte, že těch 30 g navíc, která novinka přibrala, nepoznáte, tak vězte, že je rozhodně pocítíte. Oproti modelům iPhone 11 Pro Max a 12 Pro Max, které váží shodně 226 g, ale může být aktuální navýšení zanedbatelné.

Pokud tedy chcete sáhnout po největším modelu z řady, je tomu pravděpodobně kvůli jeho displeji. Ten je obrovský. Velikostně je stejný s předchozí generací, má tedy 6,7“, ale přidává pár novinek navíc. Je jimi nejen vyšší typický maximální jas, ale samozřejmě i adaptivní obnovovací frekvence až do 120 Hz, tedy funkce ProMotion. Osobně jsem od něj čekal něco více. Možná ale ten ohromující efekt přijde s postupným používáním a na soudy je ještě brzy. Přece jen telefon používám pouze pár hodin.

Co vás ale bude bavit, je menší výřez. Apple jeho změnu rozměrů zatím nijak nevyužil, nedá se ani soudit, že vývojáři aplikací třetích stran na tom budou jinak. Nicméně právě díky tomuto detailu ten telefon vypadá jednoduše jinak, charakteristicky právě pro 13. generaci, a to je prostě fajn, v něčem se na první pohled lišit. Pokud pomineme drobné detaily, jako jsou jinak posazená tlačítka ovládání hlasitosti a barevné varianty, telefon poznáte i podle extrémně obrovské fotosoustavě. Na to, jak moc vystupuje nad záda zařízení a jak se to pak celé kolébá na rovné ploše stolu, si budu dlouho zvykat.

Kvalita fotek je ale to, o co tady běží. Na Filmařský režim si nechávám čas, nehodlám se unáhlovat, ale makro jsem vyzkoušel hned. A to prostě baví na první dobrou. Baví vás ta automatika, kdy se jen přibližujete scéně a hned vidíte, že se přepnuly objektivy a že můžete jít ještě blíže a ještě blíže a pořídit tak skutečně poutavý snímek. Osobně doufám, že Apple tuto funkcionalitu zachová, i když přidá softwarové tlačítko na ruční aktivaci režimu, který zatím nelze vyvolat jinak, než se k objektu prostě přiblížit.

Podívejte se na unboxing iPhonu 13 Pro Max:

Na hodnocení výkonu, výdrže a ostatní soudy je ještě brzy, to si nechám až do recenze. Zatím mohu ale konstatovat jednu věc: iPhone 13 Pro Max je zatraceně obrovský kus železa, který ale baví od samého začátku používání. Jak to bude za týden, je nicméně otázkou. Ta velikost a váha jsou skutečné strašáci. Vše se nicméně dočtete v naší recenzi. Jo, a ještě, ta horsky modrá je fakt parádní. A stejně tak parádně zachytává otisky prstů a stejně tak parádně je na ní vidět každé smítko prachu. 

Nově představené Apple produkty můžete zakoupit na Mobil Pohotovosti

Chcete nový iPhone 13 nebo iPhone 13 Pro koupit co možná nejvýhodněji? Pokud u Mobil Pohotovosti upgradujete na nový iPhone, získáte za svůj stávající telefon nejlepší výkupní cenu. Novinku od Applu si také můžete snadno pořídit na splátky bez navýšení, kdy navíc nezaplatíte ani korunu. Více na mp.cz.

.