Zavřít reklamu
iWant

První recenze reproduktoru HomePod jsou na webu – zvuk je skvělý, funkčnost omezená

iWant

Tento týden se na webu začaly objevovat recenze první letošní novinky od společnosti Apple – reproduktoru HomePod. Zájemci na HomePod čekali opravdu dlouho, neboť jej Apple představil už na loňské konferenci WWDC, která se konala v červnu (tedy před téměř osmi měsíci). Původní prosincové datum vydání Apple posunul a první modely tak zamíří k zákazníkům až tento pátek. Na webu se zatím objevilo jen pár testů s tím, že jeden z nejlépe zpracovaných pochází od serveru The Verge. Na videorecenzi se můžete podívat níže.

Pokud se na video dívat nechcete, nebo zrovna nemůžete, shrnu recenzi do několika vět. Apple se v případě HomePodu zaměřuje primárně na hudební produkci. Tento fakt byl poslední měsíce neustále zmiňován a recenze to potvrzuje. HomePod hraje opravdu velmi dobře, zejména s ohledem na překvapivě kompaktní rozměry. Ve videu níže si můžete poslechnout porovnání s konkurencí (v tomto případě doporučujeme použít sluchátka).

Zvuková kvalita je údajně vynikající, nic jiného však Applu nezbylo. HomePod totiž nabízí poměrně strohou nabídku funkcí, které jsou navíc velmi specificky zacíleny. V první řadě není možné HomePod používat jako klasický Bluetooth reproduktor. Jediný protokol, přes který přehrávání funguje, je Apple AirPlay, což v praxi také znamená, že kromě produktů od Applu k němu nic nepřipojíte. V HomePodu dále nespustíte hudbu z ničeho jiného, než z Apple Music či iTunes (přehrávání ze Spotify do jisté míry funguje pouze přes AirPlay, avšak je nutné jej ovládat pouze z telefonu). „Smart“ funkce jsou v případě HomePodu opravdu poměrně omezené. Další problém nastává s používáním v praxi, kdy HomePod není schopný rozpoznat více uživatelů, z čehož mohou vzniknout nepříjemné situace v případě, že bydlíte s někým dalším.

Technická výbava reproduktoru je impozantní. Uvnitř se nachází procesor A8, na kterém běží modifikovaná verze iOS, která se stará o všechny důležité výpočty a komunikaci s připojenými zařízeními a Siri. Na vrchní straně se nachází jeden 4″ woofer, pod ním sedm mikrofonů, a sedm tweeterů. Tato kombinace zajišťuje skvělý prostorový zvuk, který nemá u zařízení podobné velikosti obdoby. Proces zapojení a nastavení zvuku najdete popsaný na videu výše. Mnoho velkých taháků, které Apple v případě HomePodu na WWDC prezentoval, však stále není k dispozici. Ať už jde o AirPlay 2 nebo funkci propojení dvou reproduktorů do jedné soustavy, na tyto věci si musí zákazníci ještě nějaký čas počkat. Dorazí někdy v průběhu roku. Zatím to tedy vypadá tak, že HomePod sice skvěle hraje, ale také trpí na poměrně mnoho nedostatků. Některé se vyřeší časem (například podpora AirPlay 2 či další funkce spojené se softwarem), u jiných je však velký otazník (podpora ostatních streamovacích služeb apod.)

Zdroj: YouTube