Zavřít reklamu

V roce 2015 Apple po boku iPadu Pro představil i doplněk, který od jablečné firmy málokdo očekával – stylus. Akčoli byla nedlouho po představení připomínána slova Steva Jobse o nesmyslnosti stylusu, která pronesl při představování prvního iPhonu, záhy vyšlo najevo, že je Apple Pencil velmi užitečným doplňkem a svými funkcemi a zpracováním nejlepším stylusem, jaký lze na trhu sehnat. Samozřejmě však nelze popřít, že i přesto měla své mouchy. Po třech letech jsme se dočkali vylepšené verze jablečné tužky, která tyto nedostatky eliminuje. V čem přesně se druhá generace liší od té původní? Na to se zaměříme na následujících řádcích.

Apple Pencil
Zdroj: Unsplash

Design

Na první pohled je vidět pozměněný design oproti původnímu stylusu. Nová tužka je o něco menší a má jednu plochou stranu. U originální Apple Pencil byl často problém s tím, že tužku nebylo možné jednoduše položit na stůl bez obav, že se rozjede a skončí na podlaze. To je u druhé generace ošetřeno. Dalším nedostatkem z pohledu části uživatelů byl příliš lesklý povrch, nová tužka má proto povrch matný a její používání tak bude o něco příjemnější.

Žádný Lightning, lepší párování

Další výraznou změnou u nové Apple Pencil je pohodlnější nabíjení a párování. Tužka už nemá Ligtning konektor, a tedy ani víčko, které bylo náchylné ke ztrátě. Jedinou, a oproti předchozí generaci o mnoho pohodlnější, možností je nabíjení při magnetickém připojení k hraně iPadu. Stejným způsobem je možné tužku s tabletem i spárovat. U předchozí verze bylo nutné Pencil nabíjet kabelem pomocí přídavné redukce či připojením do Lightning konektoru iPadu, což se často stalo terčem posměšků na sociálních sítích.

Nové funkce

Nová generace přináší i užitečné vylepšení v podobě možnosti změny nástrojů přímo při manipulaci se stylusem. Vyměnit tužku za gumu je u Apple Pencil 2 možné dvojitým poklepáním na její plochou stranu.

Vyšší cena

Neustálý růst cen produktů cupertinské společnosti postihl i Apple Pencil. Původní verzi bylo možné pořídit za 2 590 Kč, za druhou generaci však zaplatíte 3 490 Kč. Je nutné navíc podotknout, že k novým iPadům nelze připojit původní Pencil a pokud kupujete nový iPad, bude nutné sáhnout i po novém stylusu. Další informací, která vyšla po zahájení prodeje najevo, je skutečnost, že v balení nové Apple Pencil už nenajdeme náhradní hrot, který byl u první generace jeho součástí.

Srovnání Apple Pencil a Apple Pencil 2 v podání MacRumors:

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více