Zavřít reklamu

V roce 2015 Apple po boku iPadu Pro představil i doplněk, který od jablečné firmy málokdo očekával – stylus. Akčoli byla nedlouho po představení připomínána slova Steva Jobse o nesmyslnosti stylusu, která pronesl při představování prvního iPhonu, záhy vyšlo najevo, že je Apple Pencil velmi užitečným doplňkem a svými funkcemi a zpracováním nejlepším stylusem, jaký lze na trhu sehnat. Samozřejmě však nelze popřít, že i přesto měla své mouchy. Po třech letech jsme se dočkali vylepšené verze jablečné tužky, která tyto nedostatky eliminuje. V čem přesně se druhá generace liší od té původní? Na to se zaměříme na následujících řádcích.

Apple Pencil

Design

Na první pohled je vidět pozměněný design oproti původnímu stylusu. Nová tužka je o něco menší a má jednu plochou stranu. U originální Apple Pencil byl často problém s tím, že tužku nebylo možné jednoduše položit na stůl bez obav, že se rozjede a skončí na podlaze. To je u druhé generace ošetřeno. Dalším nedostatkem z pohledu části uživatelů byl příliš lesklý povrch, nová tužka má proto povrch matný a její používání tak bude o něco příjemnější.

Žádný Lightning, lepší párování

Další výraznou změnou u nové Apple Pencil je pohodlnější nabíjení a párování. Tužka už nemá Ligtning konektor, a tedy ani víčko, které bylo náchylné ke ztrátě. Jedinou, a oproti předchozí generaci o mnoho pohodlnější, možností je nabíjení při magnetickém připojení k hraně iPadu. Stejným způsobem je možné tužku s tabletem i spárovat. U předchozí verze bylo nutné Pencil nabíjet kabelem pomocí přídavné redukce či připojením do Lightning konektoru iPadu, což se často stalo terčem posměšků na sociálních sítích.

Nové funkce

Nová generace přináší i užitečné vylepšení v podobě možnosti změny nástrojů přímo při manipulaci se stylusem. Vyměnit tužku za gumu je u Apple Pencil 2 možné dvojitým poklepáním na její plochou stranu.

Vyšší cena

Neustálý růst cen produktů cupertinské společnosti postihl i Apple Pencil. Původní verzi bylo možné pořídit za 2 590 Kč, za druhou generaci však zaplatíte 3 490 Kč. Je nutné navíc podotknout, že k novým iPadům nelze připojit původní Pencil a pokud kupujete nový iPad, bude nutné sáhnout i po novém stylusu. Další informací, která vyšla po zahájení prodeje najevo, je skutečnost, že v balení nové Apple Pencil už nenajdeme náhradní hrot, který byl u první generace jeho součástí.

Srovnání Apple Pencil a Apple Pencil 2 v podání MacRumors:

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.