Zavřít reklamu

Všeobecně se očekává, že Apple během října představí nový iPad Pro a spolu s ním také novinky z produktové řady Maců. Co se nových iPadů týče, v posledních měsících se objevovaly různé informace, na jaké novinky se můžeme těšit. Dnes ráno přišel server 9to5mac s reportem, který údajně pochází z velmi dobře informovaných zdrojů, a ve kterém je seznam největších novinek, jež si pro nás Apple přichystal.

Specifické zmínky o novinkách byly již v kódu právě testované bety iOS 12.1. Nyní došlo k potvrzení toho, co se očekávalo a i nějakých informací navíc. Co se momentálně ví je to, že nové iPady Pro opět dorazí ve dvou velikostech a dvou typech výbavy (Wi-Fi a LTE/WiFi). Nově se objevila informace o tom, že každá varianta nabídne jen dvě paměťové verze, nikoliv tedy tři, jak jsme byli v posledních letech zvyklí.

Nové verze iPadů Pro by měly přinést Face ID i do segmentu tabletů. Na webu tak kolovalo mnoho studií s vyzobrazenými iPady s výřezem. Podle posledních informací však nový iPad Pro žádným výřezem disponovat nebude. Rámečky displeje budou sice minimalizované, stále však budou dostatečně široké na to, aby se do nich vešel Face ID modul se všemi svými komponenty. Zcela bezrámečková konstrukce by byla také značným ergonomickým přešlapem, tudíž je zmíněné provedení logické. Díky zmenšení rámečků bychom se však mohli dočkat zvětšení velikosti displejů při zachování stejné velikosti těla iPadu – tedy přesně to, co se událo v případě iPhonů.

ipad-pro-diary-7-1

Zdroj serveru 9to5mac dále potvrdil, že Face ID v nových iPadech nabídne podporu odemykání zařízení i v landscape režimu, což je vzhledem ke způsobu použití tabletů skvělá zpráva. Není zcela jasné, jestli je tato novinka vázaná na specifické hardwarové změny, nebo jde jen o několik přidaných řádků kódu.

Pravděpodobně nejpřekvapivější na celém reportu je potvrzení přítomnosti USB-C portu. Ten by měl nahradit tradiční Lightning a to z cela pragmatického důvodu – nové iPady Pro by měly disponovat možností přenášet obrazu (právě přes USB-C) až v rozlišení 4K s podporou HDR. Pro tyto potřeby se v softwaru nachází zcela nový ovládací panel, který uživateli umožní spravovat nastavení rozlišení, HDR, jasu a další.

S příchodem nových iPadů bychom se také měli dočkat nové generace Apple Pencil, která by měla fungovat podobně jako AirPods, tudíž by se měla sama automaticky párovat s nejbližším zařízením. Mělo by tak docházet ke snadnějšímu propojení s více zařízeními najednou (Apple Pencil nebude třeba párovat zapojením do zařízení). Dá se očekávat, že druhá generace nabídne i změny v hardwaru, o těch specifikách se však zdroj nezmiňuje.

Poslední novinkou je přítomnost inovovaného magnetického konektoru pro připojení klávesnic a dalšího příslušenství. Nově by měl být konektor na zadní straně iPadu a od svého předchůdce bude dosti odlišný. S tím se pojí také zcela nové příslušenství, jež bude s novinkou kompatibilní. Můžeme tedy očekávat novou verzi Smart Keyboard a dalších zajímavostí, jež Apple (a další výrobci) pro svou novinku připraví.

ipad-pro-2018-render

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.