Zavřít reklamu

V dřívějších dobách bylo rádio spolu s televizí prakticky jediné aktuální médium, a proto je ve svém volném čase považovalo za zdroj zábavy a informací mnohem více lidí. Doba se však posunula a lidé si novinky, které se chtějí dozvědět, raději přečtou na internetu. I v rozhlasu je však možné najít atraktivní obsah pro vaše uši, díky moderním aplikacím pro vás navíc může být určitým způsobem personalizován. Dnešní výběr programů se bude hodit přesně těm uživatelům, kteří na vysílání klasického rádia stále nedají dopustit.

TuneIn Radio

Tento program je asi nejmocnější nástroj na poslech rádií, který v aplikačním obchodě App Store najdete. Nejenže si zde můžete přehrát drtivou většinu českých a světových stanic, podle nálady je však možné spustit pouze zprávy, sport, hudbu či podcasty na vybrané téma. Nechybí možnost nastavení režimu spánku, můžete si tedy být jisti, že vám rádio nebude hrát celou noc. Dále nebylo zapomenuto ani na jablečné hodinky – pro ty je TuneIn Radio k dispozici také. Prémiová verze aplikace odebere reklamy, odemkne přístup ke stanicím CNBC, CNN, FOX News Radio, MSNBC a Bloomberg Media a dodá některé další benefity.

Aplikaci TuneIn Radio nainstalujete z tohoto odkazu

Radio Tuner

Další ze zahraničních programů, které vám dají přístup téměř k neomezenému množství rozhlasových stanic, je Radio Tuner. Najdete zde více než 70 000 rádií všech možných druhů i žánrů. Kromě základních funkcí jako je možnost roztřídění stanic do kategorií, jejich přidávání do oblíbených a nastavení časovače spánku, umí Radio Tuner jednotlivé stanice i nahrávat. Pokud byste si tedy potřebovali něco zaznamenat, ale zrovna nemáte čas poslouchat, aplikace vám tento komfort dodá. S verzí zdarma je však možné pořizovat nahrávky o délce pouze 1 minutu, pro neomezené záznamy si připravte jednorázově 25 Kč. Pokud by vás pak otravovaly reklamy, nachystejte si 99 Kč.

Aplikaci Radio Tuner stáhnete z tohoto odkazu

myTuner Radio

Tento software se svými 50 000 stanicemi z celého světa pokrývá široké spektrum posluchačů. Jako u konkurence, i zde jsou všechna internetová rádia roztříděna přehledně do kategorií. Dále je můžete přidávat do oblíbených a nastavit si časovač spánku, či se některým z nich budit. Zvuk je možné streamovat jak prostřednictvím AirPlay, tak i Chromecast, aplikace je navíc dostupná pro iPhone, iPad, Mac, Apple Watch i Apple TV. Pro odstranění reklam a implementování některých dalších funkcí bude nutná aktivace prémiového účtu.

Aplikaci MyTuner Radio stáhnete z tohoto odkazu

PLAY.CZ

Tento program od českých vývojářů nabízí většinu tuzemských rozhlasových stanic, a to jak FM, tak těch digitálních. Při přehrávání je možné nastavit časovač spánku, v aplikaci jsou rádia seřazena podle žánru, vy je můžete jedním klepnutím přidávat do oblíbených.

Aplikaci PLAY.CZ nainstalujete bezplatně zde

Radia.cz

Oproti všem výše zmíněným softwarům program Radia.cz vystupuje z řady minimalistickým rozhraním a jednoduchostí. Funguje spolehlivě, kromě přehrávání rádií, kterých v aplikaci najdete pouze 90, možnosti zjistit, co v konkrétním rádiu vysílali před hodinou a přidávání stanic do oblíbených, zde další zajímavé funkce chybí. Pokud jste však milovníky nepřeplácaných, ale intuitivních softwarů, a očekáváte jen základní poslech, Radia.cz vám sednou.

Aplikaci Radia.cz nainstalujete bezplatně zde

.