Zavřít reklamu

Roztomilý zevnějšek hry Rain on Your Parade doprovází o dost zákeřnější hratelnost. V duchu předloňského Untitled Goose Game, které obvykle chrabré činy videoherních hrdinů vyměnilo za znepříjemňování maloměstské pohody v roli nepříjemné husy, se i tato herní novinka snaží obrátit tradiční roli hráčů do opačné pozice. Namísto opeřeného neštěstí však nebohé panáčky v Rain on Your Parade čeká setkání s mrakem vyrobeným z kartonu.

Nad herním světem se budete opravdu houpat jako lepenkový mrak pověšený na dvou lankách. Absurdní provedení tak krásně připraví na to, že tahle hra se příliš vážně brát nebude. Jako oblak vodní páry budete mít za úkol co největšímu množství zdejších obyvatel zkazit jejich den. K tomu budete používat metody, jež byste tak jako tak od zlého mraku čekali – přívalové deště zacílené na hlavu jediného ubožáka nebo návaly sněhu působící řetězové nehody. U toho ovšem výběr mučících metod nekončí. V průběhu padesáti úrovní se dostanete i k tak zničujícím schopnostem jako je meteorický déšť. Absurdní námět hra doplňuje výběrem zasazení jednotlivých úrovní. Příběhová kampaň vás provede obyčejnými městskými ulicemi, ale i mapami z Counter-Striku nebo úrovní parodující Metal Gear Solid.

Vývojáři ze studia Unbound Creations jsou známí svými originálními kreacemi. Jejich hry většinou nějakým způsobem vybočují z řady, nyní ale mají ve svých rukou pravděpodobně nečekaný hit. Sami si hraní za bílý mráček s nečistými úmysly můžete vyzkoušet už nyní. Hru na Steamu vývojáři u příležitosti jejího vydání nabízejí za zvýhodněnou cenu. A pokud se vám nechce rovnou platit, můžete si stáhnout i demoverzi, kterou hra během posledního herního festivalu zaujala i přední světová média.

Hru Rain on Your Parade můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více