Zavřít reklamu

Vybavujete domácnost? Můžete využít slevový kód Sedačkynábytek.cz. Pokud se ale chystáte renovovat nebo rekonstruovat domácnost, můžete využít desítky aplikací. Jednou z nejlepších je Magicplan. Dostupný je pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS, které mají kameru, kterou je možné využít při zaznamenávání místností. Aplikace je dostupná v základní bezplatné verzi s možností rozšíření. Cena předplatného se liší podle stupně rozšíření na tři úrovně. Nástroj mohou využít lidé při vytváření vlastní domácnosti, ale také profesionálové, pro které nabízí Magicplan řadu zajímavých funkcí.

Úvod

Základní verze aplikace nabízí možnost mít rozpracované dva projekty, za poplatek lze získat neomezené množství projektů. K dispozici je možnost vizualizace 2D a 3D, náhled v rozsahu 360°. Zajímavou možností je řada exportů z aplikace, které je možné okamžitě zaslat příjemci prostřednictvím e-mailu, messengeru nebo jinými způsoby. V nabídce je report, ve kterém v PDF formátu obdržíte přehled vašeho projektu s půdorysy stavby, rozměry, množstvím místností a dalšími údaji. Vygenerovat si můžete samotný půdorys v různých formátech od JPG po SVG. Využít můžete i funkci 3D modelu a podrobné statistiky o projektu ve formě PDF nebo CSV, pokud plánujete dále data zpracovávat. Ve statistikách se dočtete o rozměrech zdí, podlahové ploše, obsahu místnosti, velikostí zdí a řadě dalších údajů, které následně můžete dále využít.

Nevýhodou pro některé uživatele může být to, že aplikace není dostupná v češtině. Další drobností, která nemusí vyhovovat každému, je možnost editovat projekty pouze v mobilní aplikaci, která není vždy naprosto intuitivní. Magicplan lze otevřít také v internetovém prohlížeči, ale jeho funkce jsou výrazně omezené, a to především na náhledy, vytváření ceníků, formulářů nebo možnosti integrování na jiné aplikace prostřednictvím API.

Příplatkové možnosti

Sketch

První ze tří úrovní placeného rozšíření je „Sketch“. Nabízí neomezené množství projektů, možnost měřit místností prostřednictvím virtuální reality, kdy stačí prostřednictvím kamery zaměřit rohy místnosti a aplikace si sama vypočítá rozměry. Velice užitečnou možností, především pro profesionály je napojení měřícího zařízení prostřednictvím bluetooth. Měření funguje celkem obstojně i v zastavěných prostorech, ve volné místnosti změřil rozměry velice spolehlivě.

Důležitou součástí je také široká nabídka nábytku a dalšího vybavení do domácnosti. Pokud jste získali například slevový kód Maxi postele a máte vyhlédnutou postel, můžete si ji v aplikaci vytvořit včetně ceny a umístit ji do připraveného designu. Varianta Sketch umožňuje exportovat 2D a 3D návrhy. Oproti bezplatné variantě můžete navíc také pracovat na projektech v týmu.

Report

Druhá varianta je „Report“. Kromě výše zmíněného můžete do projektu přidávat poznámky, fotky a 360° obrázky. Můžete si psát poznámky k projektům a objektům, pokud je k dispozici zajímavá sleva Idea nábytek, napište o tom poznámku k objektu do projektu, ať o tom všichni vaši spolupracovníci (například rodina) vědí. K dispozici je, stejně jako u varianty Sketch, možnost online podpory při nejasnostech ohledně aplikace prostřednictvím chatu.

Nadstandardní je prémiová možnost integrace Magicplan prostřednictvím PlanGrid, Zapier a integrace na váš software s využitím Magicplace API.

Estimate

Nejvyšší varianta předplatného se nazývá Estimate. Kromě dříve zmíněné bohaté nabídky funkci je k dispozici také telefonická podpora při řešení problémů a ta nejzajímavější funkce, kterou využijí profesionálové při naceňování zakázek, ale i stavitelé svépomocí, kteří potřebují zjistit, na kolik je může stavba vyjít.

magicplan fb
Zdroj: apps.apple.com

Estimate umožňuje vypočítávat ceny materiálu i práce na základě údajů z internetu, případně podle vlastních vložených ceníků. Pokud máte zájem, můžete materiál rovnou objednat na Amazonu. Cenové kalkulace na závěr můžete vygenerovat v PDF formátu a sdílet je v rámci týmu. Ceny předplatného se pohybují od 199 Kč/měsíc po 1 790 Kč/měsíc, podle vybrané varianty s možností získat slevu ve výši 20 % v případě celoročního předplatného.

Souhrn

Aplikace nabízí pro uživatele poměrně zajímavé funkcionality, které vytváří působivý dojem (měření místností přímo v aplikaci), užitečné funkce jsou generování a rychlé odesílání reportů nebo sdílení projektů v cloudu mezi více zařízeními. Pro některé uživatele může být problémem Anglický jazyk aplikace a ne vždy jednoduché a intuitivní ovládání.

magicplan v App Store

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více