Zavřít reklamu

Chytré už je v dnešní době kdeco. Všechno to začalo chytrými mobilními telefony, postupně jsme se dostali k chytrým televizím, anebo k různému chytrému příslušenství. A právě chytré příslušenství v poslední době zažívá největší nárůst popularity – postupně se totiž stává cenově dostupnějším. Někteří z nás na rukou nosí chytré hodinky, po příchodu domů se nám může automaticky rozsvítit světlo díky senzorům a další. Chytré produkty nám prostě a jednoduše zpříjemňují každodenní život.

Při těch všech chytrých produktech vás možná při čištění zubů někdy napadlo, zdali neexistuje také chytrý zubní kartáček. Takový kartáček, který by vám mohl například říci, jak dlouho si zuby čistíte anebo třeba v jakých místech jste čištění vynechali. Po dokončení čištění byste pak získali přístup k dalším informacím, jež by vám mohly jednoduše říci, jak můžete čištění příště vylepšit a co děláte dobře či naopak špatně. Dobrou zprávou je, že takové chytré kartáčky již existují a naprostou špičkou je nedávno představený Oclean X Pro Elite, na který se podíváme v tomto článku.

oclean x pro elite
Zdroj: Oclean

Oclean X Pro Elite jakožto nejpokročilejší chytrý kartáček na světě

Chytrých kartáčků najdete na trhu mnoho – většina ale nedosahuje vysokých kvalit. Na začátek je nutné zmínit, že když je kartáček elektrický, tak automaticky není chytrý. Mezi nejčastější problémy „chytrých“ kartáčků patří například to, že vám nepředají žádnou pořádnou zpětnou odezvu, což je naprosto klíčové. A když už vám kartáčky zpětnou vazbu předají, tak z těchto informací nezjistíte to nejdůležitější – například místa, která při čištění vynecháváte. Takové funkce najdete prakticky jen u předražených chytrých kartáčků. Oclean X Pro Elite všechna tato negativa smazává – dokáže vám totiž předat kompletní zpětnou odezvu společně s informacemi o vynechaných místech, a to vše za více než příznivou cenu.

Jednoduché ovládání díky barevného LCD displeje

Oclean X Pro Elite je vůbec prvním kartáčkem, jenž má zabudovaný dotykový a barevný LCD displej, prostřednictvím kterého je možné jej kompletně ovládat. Pokud tedy využíváte moderní dotykové telefony, tak si na zmíněný kartáček prakticky ihned zvyknete. Veškeré důležité informace se zobrazí přímo na samotném displeji a není nutné, abyste si s sebou pokaždé k čištění zubů brali také iPhone. Používání chytrého kartáčku s displejem je o mnoho pohodlnější, což během krátké chvíle oceníte. Kromě LCD displeje je v rámci Oclean X Pro Elity zabudovaný 6osý gyroskop, který přesně monitoruje pohyby vaší ruky při čištění zubů. Během jediné minuty zvládne tento chytrý kartáček zaznamenat až patnáct set bodů, ve kterých se vaše ruka nacházela. Tato data jsou pak využívána ke zjištění toho, kde jste si zuby čistili pečlivě a kde naopak nikoliv. Po dokončení čištění se pak na displeji přímo objeví čelist, na které jsou data přehledně znázorněna.

oclean x pro elite
Zdroj: Oclean

Chytrý kartáček Oclean X Pro Elite rozdělí vaší čelist na celkově osm různých zón. Počítá s tím, že každou jednu zónu byste si měli čistit alespoň půl minuty, ve finále byste se tak měli dostat na alespoň tříminutové, ideálně čtyřminutové čištění zubů. Oclean X Pro Elite dokáže při čištění vyvinout rychlost až 42 tisíc otáček za minutu, což zaručuje, že budou vaše zuby perfektně čisté. Samozřejmě ale kartáček celou dobu neběží na maximální výkon – konkrétně si můžete zvolit jednu z dvaatřiceti rychlostí. Konkurenční kartáčky často nabízí maximálně tři různé rychlosti a může se stát, že vám prostě a jednoduše nebudou vyhovovat. V případě Oclean X Pro Elite si zajisté tu správnou rychlost bez problémů vyberete. Využitý je speciální motor s názvem Maglev 2.0 Wide Swing, který se pohybuje podobně jako houpačka, tedy v krouživých pohybech, což je pro čištění zubů nejlepší. Samotný kartáček dokáže udělat krouživý pohyb vždy s rozdílem šesti milimetrů, což je dle dlouhého výzkumu ideální hodnota.

Nízkou hlučnost zaručuje WhisperClean 2.0

Mezi jeden z obrovských neduhů všemožných elektrických a „chytrých“ kartáčků patří obrovská hlučnost. Rozhodně není příjemné, když při čištění zubů musíte u nekvalitních kartáčků kromě vibrací vnímat také obrovský rachot. Dobrou zprávou je, že s Oclean X Pro Elite žádné tyto starosti mít nemusíte. Hladina zvuku totiž při čištění nepřekročí 45 dB, což je ve srovnání hladina zvuku, kterou vyvinete při klasické a klidné komunikaci. Zkrátka a jednoduše, Oclean X Pro Elite prakticky vůbec neuslyšíte. Bez problémů si tak můžete jít zuby čistit i pozdě v noci a nemusíte se strachovat z toho, že by kartáček mohl nedej bože někoho vzbudit – věřte, že i takové kartáčky jsou. Za nízkou hlučností stojí speciální technologie WhisperClean 2.0, která se stará o aktivní potlačení hluku samotného kartáčku. Díky tomu získal Oclean X Pro Elite také speciální certifikaci Quiet Mark, která testuje různé produkty a uvádí, zdali je jejich hladina zvuku při používání přijatelná.

První kartáček s bezdrátovým nabíjením a výdrží více než 35 dní

Oclean X Pro Elite se dále od ostatních kartáčků odlišuje tím, že nabízí bezdrátové Qi nabíjení – samotná nabíječka je součástí balení. Pokud byste na trhu hledali jiný podobný kartáček, který lze nabíjet bezdrátově, tak byste hledali marně. Oclean X Pro Elite je totiž světově prvním kartáčkem, který lze prostřednictvím technologie Qi nabíjet. Výdrž baterie je při pravidelném každodenním čištění jedinou osobou více než jeden celý měsíc, „z nuly na sto“ kartáček dobijete za nějaké čtyři hodiny. Velikost baterie je 800 mAh a kromě přibalené nabíječky můžete kartáček nabíjet prakticky jakoukoliv jinou bezdrátovou nabíječkou, kterou máte doma – stačí, aby podporovala Qi. To znamená, že se konečně nemusíte žádným způsobem obtěžovat s kabely a připojováním do zásuvky, což může být především v koupelně nebezpečné.

oclean x pro elite
Zdroj: Oclean

Speciální štětiny zaručí efektivnější čištění

Zatímco štětiny klasických nástavců zubních kartáčků nabízí válcový tvar, tak nástavce Oclean X Pro Elite mají průřez ve tvaru diamantů. Tyto diamantové štětiny mohou o mnoho lépe proniknout i do těch nejmenších mezer mezi zuby a kompletně tak vyčistit celý chrup i tam, kde by se klasický kartáček nedostal. Podle dostupných informací čistí speciální diamantové štětiny o 15 % lépe než ty klasické válcové. Součástí druhé strany nástavce pro Oclean X Pro Elite je speciální silikonový kartáček, který můžete využít pro čištění jazyku. Tento kartáček musí být dostatečně hrubý, aby jazyk zvládl vyčistit, na druhou stranu ale musí být jemný, aby nedošlo k podráždění jazyka a chuťových buněk.

oclean x pro elite
Zdroj: Oclean

V aplikaci Oclean najdete vše potřebné

Jak už bylo zmíněno výše, tak kartáček Oclean X Pro Elite můžete ovládat bez aplikace – před čištěním si zde vše nastavíte a po čištění si můžete zobrazit ty nejdůležitější informace. Pokud byste si však chtěli například upravit režim čištění a rychlost, popřípadě pokud byste si chtěli zobrazit opravdu rozšířené informace, tak se musíte přesunout do jednoduché a perfektně zpracované aplikace Oclean, která je samozřejmě k dispozici zcela zdarma. Váš iPhone či jiný chytrý telefon stačí s Oclean X Pro Elite jednoduše propojit prostřednictvím Bluetooth a aplikace si poté sama se vším automaticky poradí. V aplikaci najdete celkově 20 různých plánů, pomocí kterých si můžete čištění zubů perfektně přizpůsobit podle potřeby, společně s minimální délkou čištění a dalšími předvolbami.

Další skvělé funkce

Kdybychom měli dopodrobna rozebrat veškeré funkce chytrého kartáčku Oclean X Pro Elite, tak bychom tady byli ještě opravdu dlouhou dobu. Výše jste se tedy dozvěděli více o těch nejzajímavějších funkcích a dalších informacích, které potřebujete vědět. V tomto odstavci bych ještě rád dodal, že kartáček Oclean X Pro Elite nabízí několik dalších funkcí, které stojí alespoň za zmínku. Jednou z nich je automatické probuzení poté, co jej vezmete do ruky. Potěší také zabudovaný magnet, pomocí kterého můžete kartáček přicvaknout na stěnu – stačí využít kovový plíšek, který najdete v balení, a nalepit jej na zeď. Nechybí také rozpoznání toho, zdali při čištění na zuby tlačíte hodně či naopak málo, samozřejmostí je i voděodolnost s certifikací IPX7.

oclean x pro elite
Zdroj: Oclean

První z vás mohou využít 40% slevu

Pokud vás všechny výše uvedené funkce, vlastnosti a možnosti chytrého kartáčku Oclean X Pro Elite zaujaly a zvažujete jeho koupi, tak pro vás máme perfektní zprávu. V současné době, kdy je kartáček na trhu jen pár hodin, je základní cena Oclean X Pro Elite nastavena na 59.99 dolarů. Kromě kartáčku pak získáte dva náhradní nástavce a cestovní balíček. Podle potřeby si pak můžete zvolit další verze, ve kterých získáte větší počet nástavců a další výhody. Základní cena před slevou je 99.99 dolarů, tudíž sleva činí celých 40 %, a to na všechny verze. Rozhodně s koupí neotálejte, jelikož by na vás vůbec nemuselo vyjít.

Chytrý kartáček Oclean X Pro Elite koupíte zde

oclean x pro elite
Zdroj: Oclean

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více